Predsednik uprave skupine Bisol Group Uroš Merc in drugi mož družbe Marko Poličnik sta na sedežu družbe odprla posodobljeno in nadgrajeno avtomatizacijo proizvodnje fotonapetostnih modulov.
Po Merčevih besedah gre za edinstvene rešitve in jih ni mogoče najti pri nobenem drugem konkurentu. Pojasnil je, da pomen naložbe ni v finančnem vložku, temveč v kombinaciji implementacije tehnoloških rešitev v smislu procesov, postopkov in tehnoloških izboljšav v navezi z nujno nadgradnjo opreme, ki med drugim zagotavlja 100-odstotno sledljivost proizvodnje od vhodnih komponent do prodaje stranki. Napovedal je tudi odpiranje delovnih mest visoke dodane vrednosti.
Poudaril je, da večanje deleža obnovljivih virov v energetski mešanici znižuje ceno elektrike, ''s čimer si bo Slovenija zagotovila zeleno in energetsko neodvisno prihodnost. Od trenutne višine podpore električni energiji, proizvedeni iz sonca, je izmed obnovljivih virov deležnih podpor nižja le še podpora za električno energijo, proizvedeno iz vetrnih elektrarn, sicer pa so sončne elektrarne že postale eden najcenejših obnovljivih virov energije nasploh.''
Potem ko je Evropska komisija minuli teden predlagala uvedbo protidumpinških dajatev za uvoz fotonapetostnih modulov iz Kitajske, v Bisolu pričakujejo znatno povečanje povpraševanja v drugi polovici letošnjega leta in bistveno bolj stabilne proizvodne razmere v naslednjih letih. V Bisolu je 280 zaposlenih, ki delajo v štirih izmenah, 24 ur dnevno, sedem dni tedensko. Z naložbo, ki je stala dva milijona evrov, se podjetje uvršča med pet največjih evropskih proizvajalcev.
KOMENTARJI (42)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.