Hrvaški Agrokor ni ponudil samo daleč najvišje cene, ampak se je že v ponudbi zavezal, da bodo ohranili blagovno znamko Mercator in jo uporabljali tudi pri vstopu na nove trge. Prav tako se je Agrokor zavezal, da bo povečal število zaposlenih ter celo zvišal plače, da bodo vsaj tri leta z dobavitelji imeli enake ali boljše nabavne pogoje, za pet let pa bodo omejili obseg svojih izdelkov.
Po besedah ekonomskega analitika Andraža Grahka je ''z vsakim dnem bolj jasno, da je ta ponudba, ki so jo dobile banke, boljša in boljša, glede na gospodarsko okolje, ki se zaostruje po Evropi''.
To nekaterim še vedno ni dovolj. Uprava Mercatorja je tako danes s svetovalci sestavljala svoje dodatne zahteve, ki jih bo v ponedeljek obravnaval tudi nadzorni svet.
Svetovalka uprave Mercatorja Cvetka Selšek odgovarja, da je ''legitimna pravica uprave, da skrbi za zaščito družbe in predvsem za zaščito zaposlenih''. Po Grahkovem mnenju pa se v takem ravnanju prej vidi ''defenzivna vloga uprave''.
Uprava Mercatorja je v času prodajnega postopka najprej kupila srbsko skupino Coko, nato pa še dejavnost bosanske družbe Drvopromet. Danes so spet sporočili, da so podpisali pogodbo s svetovalcem za monetizacijo nepremičnin, ugiba pa se celo o možnosti prodaje Intersporta. Vse to so po Grahkovem mnenju ''stvari, ki se ne počnejo v prodajnem postopku''.
A Cvetka Selšek zagotavlja, da uprava ''deluje konstruktivno in ve, kako in kaj mora delati''. Če je to eden od obrambnih mehanizmov, ni najboljši, saj je najboljša obramba visoka cena delnice, meni Grahek. To pa se lahko doseže le z res dobrim poslovanjem.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.