
Datum prodaje državnega deleža v podjetju še ni določen, po besedah prometnega ministra Gillesa de Robiena pa naj bi privatizacija v primeru ugodnih tržnih pogojev stekla sredi oz. proti koncu leta 2003. O podobnih ukrepih pa razmišljajo tudi v Avstriji, kjer namerava vlada, tako finančni minister Karl-Heinz Grasser, privatizirati državni delež v nekaterih podjetjih.
Za privatizacijo francoskega Air France je najprej glasovala francoska skupščina, danes pa jo je v Parizu odobrila tudi velika večina članov zgornjega doma francoskega parlamenta. Sicer pa je privatizacija Air France uvod v vrsto načrtovanih vladnih privatizacij v energetskem sektorju, na poštnem področju in na področju telekomunikacij.
V Avstriji naj bi vlada privatizirala podjetja, ki kotirajo na borzi, kot so Böhler-Uddelholm, kjer ima država 25-odstotni delež, VA Technologie (24 odstotkov), Voest Alpine (34,7 odstotka) in Telekom Austria (47,2 odstotka). Skupna vrednost državnega premoženja v omenjenih podjetjih znaša okrog 2,8 milijarde evrov.
Časovni okvir privatizacij v odločbi avstrijske vlade ni določen, pri predvidenih poslih pa bo nujno poskrbeti za to, da privatizacija ne bo ohromila dunajske borze. Z njene tečajnice sta namreč izginili že dve podjetji, in sicer Bank Austria, ki jo je prevzela HypoVereinsbank, ter podjetje Austria Tabak, ki ga je kupila družba iz Velike Britanije.