89,22 odstotka delničarjev nizozemskega KLM je namreč sprejelo prevzemno ponudbo Air France, ki tako ni več v večinski lasti francoske države. Formalno bo združitev, s katero bo nastal prihodkovno najmočnejši letalski koncern na svetu, zaključena do 15. septembra.
Vodstvo novega podjetja bo prevzel prvi mož Air France Jean Cyril Spinetta, oba partnerja pa bosta še naprej letela pod svojimi imeni.
Po statistiki Evropskega združenja letalskih prevoznikov (AEA) je Air France lani pri prevozu potnikov v linijskih prevozih z 99,1 milijarde prodanih potniških kilometrov zasedel drugo mesto za British Airways. Samo KLM pa je lani prodal 57,9 milijarde potniških kilometrov. V svetovnem merilu bo podjetje Air France-KLM, merjeno z obsegom potniškega prometa, zasedlo četrto mesto po ameriških letalskih prevoznikih Airlines American, Delta in United, merjeno po prihodkih pa celo prvo.
Prijateljska prevzemna ponudba francoskega nacionalnega letalskega prevoznika za nizozemsko letalsko družbo je začela veljati 5. aprila z odprtjem vodilnih evropskih borz. Air France je za deset delnic družbe KLM ponujal 11 lastnih delnic, poleg tega pa delničarjem KLM tudi pravico, da so za deset delnic nizozemske družbe po ceni 20 evrov, v razmerju tri proti dva, pridobili dodatne delnice Air France. Pravico, ki jo morajo izkoristiti v roku treh let, pa lahko upravičijo šele 18 mesecev po objavi prevzemne ponudbe.