Kot poroča Dnevnik, se je Nastja Sušinski, nekdanji lastnik podjetja Microtrust, močno trudil, da bi zabrisal sledi, ki jih je podjetje pri domnevno spornih poslih puščalo za seboj. Microtrust je namreč v poslih s preprodajo 7,3-odstotnega paketa delnic Istrabenza ustvarilo dobrih 25 milijonov evrov dobička, večino tega pa nato nakazalo na tekoči račun Igorja Bavčarja. Vsaj tako ugotavljajo kriminalisti in tožilci.
Dnevnik dokaz za prekrivanje sledi vidi v odsvojitvi poslovnega deleža v Microtruistu, s katero je Sušinski podjetje decembra 2008 prodal hrvaškemu državljanu Emirju Čašiću. Podjetje je Sušinski prodal deset mesecev po tem, ko je to Bavčarju po ugotovitvah kriminalistov nakazalo zadnji obrok denarja iz posla z Istrabenzovimi delnicami. Še pred tem, v začetku avgusta 2008, je Sušinski s Čašićem podpisal pismo o nameri za sklenitev pogodbe o prodaji Microtrusta. Kot poudarjajo pri Dnevniku, je bila prodaja izpeljana tik pred zaključkom poslovnega leta 2008, kar pomeni, da novi kupec ni imel vpliva na pripravo bilanc podjetja, je bil pa za njih odgovoren.
Sama pogodba po poročanju Dnevnika vsebuje veliko členov o varovanju podatkov, z morebitnimi kršitvami pa so povezane relativno visoke pogodbene kazni. Časić je za Microtrust odštel 25 tisoč evrov, s pogodbo pa se je zavezal, da bo podatke družbe v zvezi z njenim poslovanjem pred dnem sklenitve pogodbe varoval kot poslovno skrivnost. Časić je po pogodbi moral tudi takoj spremeniti ime družbe in tako se Microtrust danes imenuje Emirade.
Dnevnik navaja, da ni naključje, da se je po zamenjavi lastnika za podjetjem izgubila vsaka sled. Na uradnem naslovu v Ljubljani ga ni mogoče najti in po podatkih Dnevnika ga tako tudi Dursovi inšpektorji konec novembra 2009 niso mogli obiskati, saj podjetja tam preprosto ni.
Pri vsem tem pa Dnevnik še poroča, da je vse več indicev, da je Sušinski Microtrust dejansko prodal slamnatemu lastniku. To naj bi hrvaškim varnostnim organom potrdil sam Časić, ki je bil v času nakupa Microtrusta star 25 let. V Slovenijo naj Časić prišel zgolj na podpis listin o prodaji in to na povabilo neidentificirane osebe z imenom "Željko“. Za nakup naj bi Časić prejel tudi plačilo. S samo družbo ni nameraval početi ničesar, kar potrjuje tudi podatek, da podjetje ne vodi več poslovnih knjig, da je banka že maja 2009 začela postopek zapiranja njegovega računa in da mu je Durs v tem času že odvzel identifikacijsko številko za DDV, kar je eden glavnih ukrepov v boju proti tako imenovanim davčnim vrtiljakom.
KOMENTARJI (81)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.