Za organizacijo najbolj prestižnega tekmovanja v golfu so se
potegovale Španija, Portugalska, Nemčija, Nizozemska in Francija. Čeprav je bila na papirju tihi favorit Španija, je organizatorji na koncu prepričala prav francoska kandidatura. Igrišče Le Golf National v bližini Versaillesa je tudi najbolj znano med prizorišči, ki so se potegovala v prestižni tekmi (preostala igrišča so bila še Audi Course v bližini Muenchna, igrišče Spijk v bližini Gorinchema ter Herade de Comporta Golf Resortv bližini Lizbone).
Pri končni odločitvi je prav tradicija (igrišče v bližini Pariza je gostilo že osemnajst Odprtih prvenstev Francije) igrala veliko vlogo. Preostala pomembna dejavnika pri izbiri pa sta bila še dobra logistika ter velika podpora francoskih oblasti na čelu s predsednikom Sarkozyjem.
Zanimivo je, da bo prestižni dvoboj šele drugič v zgodovini potekal na tleh celinske Evrope - prvič so najboljši igralci ZDA in stare celine palice prekrižali leta 1997 v Valderrami, ko je pod vodstvom Severiana Ballesterosa zmago slavila Evropa.
Zmaga v kandidaturi je seveda izjemno pomembna za Francijo, saj si krovna golfska organizacija v tej državi nadeja, da bo prestižni obračun veliko pripomogel pri nadaljni popularizaciji golfa v tej državi. Po nekaterih ocenah naj bi se tudi po zaslugi Ryderjevega pokala število igralcev golfa podvojilo (trenutno v Franciji igra golf približno 400 000 ljudi).
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.