"To, kar je storil Jani Šribar na finalnem turnirju Diners Club golf challenge Mauritius, si zasluži, da slovenska golfska javnost izve, kdo je pravi vitez. Kdo je golfist z veliko začetnico. Zagotovo je to Jani, ki je na petnajsti luknji udaril žogico na mejo outa. A se ni dalo natančno ugotoviti, ali je žogica v, ali zunaj igrišča. Jani jo je spoznal, da je zunaj igrišča in s te luknje odšel brez točke. S tem se je v bistvu odpovedal, da bi kot zmagovalec skupine A odšel decembra na Mauritius," je po razglasitvi zmagovalcev vsem udeležencem dejal Marko Štirn, direktor in lastnik golf igrišča Diners klub Ljubljana.
Šribarjevo viteštvo, fair play je Štirn nagradil s petimi igralninami. Jani je doživel aplavz na odprti sceni. Tako, kot vsi trije decembrski potniki na Mauritius. Ker so turnir v A skupini zaključili trije; Jernej Pavlič, Jani Šribar in Miran Babnik z 31 bruto točkami, so odigrali dodatno, prvo luknjo. Miran Babnik je zmagal s parom in je potnik iz A skupine. Iz B skupine potuje na ta otok Erik Sorbara z 29 bruto točkami, David Mir iz C skupine je zmagovalec po zmagi na dodatni prvi luknji.

"Igram in tudi pomagam na igrišču GK Zlati Grič. Še letos bom poslal prošnjo slovenskemu društvu PGA za članstvo. Upam, da mi bodo sporočili, kaj vse moram še narediti, da me sprejmejo medse," je dejal za golfportal Jani Šribar, s hendikepom 4,4. Anton Horvatič, Izvršni direktor Diners Cluba Slovenija je s sodelavcem Zoranom Grbičem in ekipo Dinersa, igrišča, restavracije na igrišču in številnih sponzorjev omogočil vsem igralcem finalnega turnirja, da so se domov odpeljali z občutkom zmagovalcev.
Po turnirju je Horvatič izročil Tomažu Kastelicu, predsedniku Lions kluba Bled ček z vsoto, ki so jo prispevali igralci turnirja, ki so tekmovali v patanju in čipanju.