Prvič sem na golf prišla malce zaskrbljena, ker nisem vedela, kako bi morala biti oblečena. Pa me je učitelj golfa Aleš Gregorič hitro potolažil, da večinoma vsi, ki pridejo prvič, pridejo tako oblečeni: v jeansu, majici in supergah. Jeans sicer ni zaželen, kar kasneje igralci tako ali tako sami ugotovijo, ker ni praktičen. Športna oblačila, sproščena, to je to. Stroga pravila oblačenja namreč veljajo samo še na nekaterih bolj ekskluzivnih igriščih.
In tudi to, da sem prišla brez svoje opreme, je povsem običajno. Opremo si najprej sposodimo, imajo jo na vseh igriščih, ko pa ugotovimo, da je to šport za nas in kakšna oprema nam ustreza, pa je čas za nakup. Rabljeno in povsem spodobno opremo, torej palice in vse ostalo, lahko dobimo že za 200 do 300 evrov. In kot pri vsaki dejavnosti ali športu, če želite, lahko zapravite ogromno. Ni pa nujno.
Ne moremo kar tako sami vkorakati na igrišče z 18 luknjami. Najprej moramo osvojiti določene veščine in pravila ter opraviti določeno število ur vadbe. Temu se je še nedavno reklo, da opraviš izpit.

Golf ni bavbav, ampak je eden od športov, ki se razvija in je praktično dostopen vsakomur. Klubi, igrišča, zveza in ostali deležniki v slovenskem golfu so zato uresničili načrt 'golf za 100 evrov', pravi direktor igrišča Golf Arboretum Marko Štirn, kar pomeni, da lahko vsakdo naredi izpit za sto evrov in postane golfist. Igra golfa v Arboretumu stane od 25 do 50 evrov.
Edino javno igrišče v Sloveniji, ki je hkrati edino, kjer izpit ni potreben ob spremstvu nekoga, ki ga ima, je Golf Trnovo v Ljubljani, kjer se cene dnevnih kart gibajo od 25 do 42 evrov, ponujajo pa tudi ugodne pakete za začetnike. V časih, ko vsem primanjkuje časa, je njihova prednost tudi velikost oziroma majhnost, saj ima devet lukenj, ki jih posameznik odigra v dveh urah.
Tudi na igrišču Cubo golf na Smledniku zagovarjajo dostopnost golfa vsem. Direktor igrišča Sandi Kovačević verjame, da je golf tudi kot igra primeren za vse. "Pri nas vsakogar sprejmemo, z vsakim se bomo ukvarjali enako, ne glede na to, ali je lastnik podjetja ali direktor podjetja ali pa delavec v tem podjetju." Dnevna igralnina, 80 evrov, se sliši veliko, ampak tudi na Smledniku ponujajo različne pakete. Golf se namreč igra vse leto in v vsakem vremenu, razen ko je sneg, zato so zelo priljubljene letne karte. "V povprečju se na našem igrišču igra 94 iger in če je karta 1500 evrov ali pa 1600 evrov, v bistvu igraš za malo več kot 16 evrov za igro, štiri ure," pojasnjuje Kovačević.
Mnogi svoje prve udarce naredijo že v otroštvu, vse več otrok in mladine se ukvarja z golfom
V Sloveniji je 15 šol golfa, tri so v Ljubljani, med njimi Racman golf akademija. V poletnem času ponujajo tudi golf počitnice in, kot poudarja vodja Matjaž Car, se v sodelovanju z Mestno občino Ljubljana trudijo, da so cene popolnoma primerljive z ostalimi dejavnostmi.
Že po sprehodu po pravem igrišču, na katerem igre trajajo štiri, pet ali več ur, posameznik pa prehodi šest kilometrov ali več, je jasno, da je golf konkretna rekreacija. Pri udarcih in pripravi pa gre za kompleksno mišično delovanje v celem telesu, da lahko z veliko natančnostjo žogica poleti čez velike razdalje.
Praviloma golf tudi rekreativne igralce močno posrka vase. In tudi občasno ukvarjanje s tem športom vzame precej časa. Po drugi strani pa je idealen šport za kakovostno preživljanje časa v naravi v paru, v družini ali s prijatelji. Kar mnogi vse bolj iščejo.
V Sloveniji je več kot 50 golf klubov. Ko nekdo naredi izpit iz golfa, je priporočljivo, da se včlani v enega od klubov, kjer preko Golf zveze Slovenije prejme kartico in lahko z njo igra golf po vseh igriščih na svetu.
KOMENTARJI (62)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.