Šesta smrtna žrtev balonarske nesreče, ko je zaradi striženja vetra balon izgubil nadzor pri pristajanju, je 59-letnik iz Ljubljane, so sporočili s PU Ljubljana.
Kot je danes pojasnil predstojnik oddelka za plastično in rekonstruktivno kirurgijo UKC Maribor Erik Vrabič, je njihov pacient, ki je utrpel globoke, 60-odstotne opekline, umrl v soboto popoldne. Njegovo stanje se je kljub vsem ukrepom zdravnikov začelo slabšati že v začetku preteklega tedna. Prvič je bil sicer operiran že prvi ponedeljek po poškodbi, nato pa je bil oskrbovan dnevno, v posameznih dnevih tudi večkrat na dan. "Šestdesetodstotna globoka opeklina je izjemno kritična in se v veliko primerih konča s smrtjo. Ne gre le za opeklino, ampak tako hude opekline prinesejo s seboj številne spremembe v organizmu. Prihaja do številnih zapletov in odpovedovanja organov, kar pa je za današnjo medicino nerešljiv problem," je pojasnil Vrabič.
V mariborski bolnišnici se zaradi hudih poškodb zdravi še ena oseba, a ni več v smrtni nevarnosti. V ljubljanskem kliničnem centru se zdravi še šest oseb, od tega so trije še vedno v kritičnem stanju.
Na kraju najhujše balonarske nesreče so sicer umrli štirje ljudje, več pa jih je bilo hudo poškodovanih. Za posledicami balonarske nesreče je pozneje v UKC Ljubljana podlegla še ena udeleženka.
Najhujša balonarska nesreča pri nas se je zgodila nekaj pred osmo uro zjutraj v bližini Iga med pristajanjem balona. Do nesreče pa naj bi prišlo zaradi striženja vetra pri tleh, zaradi česar so nastale težave pri upravljanju balona.
V košari balona je bilo 32 ljudi, več jih je bilo hudo poškodovanih in so jih prepeljali v različne slovenske bolnišnice, veliko večino v ljubljanski univerzitetni klinični center.