Megla, listje na cestah in nizke temperature v teh dneh poslabšujejo vozne razmere, zato morajo vozniki nujno prilagoditi svojo vožnjo.
Zaradi nizkih temperatur je namreč možna poledica, zaradi goste megle pa je močno zmanjšana vidljivost.
Zaradi takšnih razmer so gorenjski prometni policisti danes zgodaj zjutraj obravnavali prometno nesrečo s telesnimi poškodbami na avtocesti pri Lescah, so sporočili s Policijske uprave Kranj.
V nesreči sta bila vpletena tovorno vozilo in osebni avtomobil.
Okoliščine kažejo, da sta nesreči botrovala gosta megla in hitrost vožnje voznika osebnega avtomobila, ki je silovito trčil v zadnji del priklopnega vozila.
Avtomobil je uničen, voznik pa je imel srečo, saj po prvih podatkih ni utrpel hujših poškodb.
Kako pravilno voziti v megli?
Zmanjšajte hitrost in jo prilagodite razmeram na cesti. Pri vidljivosti do 50 metrov vozite največ 50 km/h, svetujejo na Darsu.
Ohranjajte zadostno varnostno razdaljo.
Ne uporabljajte dolgih luči. Premočna luč se v megli namreč odbija in lahko povzroči samozaslepitev.
Prižgite zadnje meglenke. V gosti megli je pomembno, da vidite in ste vidni. Zadnje meglenke služijo za boljšo orientacijo voznikov za vami. Če se vidljivost izboljša, ugasnite zadnje meglenke, da ne bi slepili vozil za vami. Uporaba zadnjih meglenk ni dovoljena na vozilu, za katerim vozi na majhni razdalji drugo vozilo (npr. v koloni vozil), so opozorili na Darsu.
V poslabšanih vremenskih razmerah (sneg, dež, megla) se zmanjša tudi vaša vidnost. Posebej bodite previdni, če ima vaš avto tako imenovane dnevne luči, ki svetijo samo spredaj. Pomembne so tudi oziroma predvsem zadnje luči, da vas opazijo tudi vozniki, ki vozijo za vami.
Bodite še bolj previdni na območjih vzdrževalnih del. Zaradi megle so oznake in naprave za usmerjanje prometa pogosto težje razpoznavne.
KOMENTARJI (22)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.