Policisti OKC PU Nova Gorica so bili v noči s sobote na nedeljo, okoli 1.30, obveščeni, da se je na nogometnem turnirju v Črnem Vrhu nad Idrijo zgodil izgred.

Policisti, ki so prišli na kraj dogodka, so ugotovili, da je okrog 1. ure zjutraj na prireditev prišel 31-letni moški iz okolice Idrije, ki je kazal očitne znake alkoholiziranosti in začel nadlegovati prisotne. Nekaj ljudi ga je pomirilo in napotilo domov.
Čez nekaj časa, ko so trije moški, stari 19, 28 in 29 let, zapuščali prireditveni prostor, jih je 31-letnik pričakal v grmovju v bližini tamkajšnje osnovne šole. Skočil je nanje in z nožem na preklop vse tri porezal, tako da so utrpeli manjše vreznine po telesu. Na srečo nihče ni utrpel hujših telesnih poškodb, je za 24ur.com sporočil Dean Božnik, tiskovni predstavnik PU Nova Gorica.
Storilec je po kaznivem dejanju zbežal, policisti pa so ga kasneje izsledili na njegovem domu, kjer jim je izročil tudi nož na preklop. Odvzeli so mu prostost in zoper njega odredili pridržanje.
Poškodovanim osebam je ustrezno zdravniško pomoč na kraju nudila zdravnica iz Zdravstvenega doma Idrija, kasneje pa so bili vsi trije napoteni na nadaljnje zdravljenje v klinični center v Ljubljano.
V zvezi z obravnavanim primerom sta bila obveščena tudi preiskovalna sodnica Okrožnega sodišča in pristojno Okrožno državno tožilstvo v Novi Gorici. Na podlagi zbranih obvestil in ugotovljenih dejstev bodo idrijski policisti omenjenega moškega kazensko ovadili zaradi suma storitve kaznivega dejanja poskusa povzročitve hude telesne poškodbe po določilu 123. člena Kazenskega zakonika, je še zapisal Božnik.
KOMENTARJI (53)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.