Lastnik Info TV Vladimir Vodušek in velenjski podjetnik Stanislav Gaberc naj bi po neuradnih informacijah ostala v enomesečnem priporu, ker naj bi senat višjega sodišča v Celju pritožbi njunih zagovornikov Boštjana Penka in Borisa Kandutija zavrnil. Pisno odločitev bo sicer senat podal v sredo.
Vodušek in Gaberc, za katera je celjski preiskovalni sodnik v soboto odredil enomesečni pripor zaradi ponovitvene nevarnosti izsiljevanja, naj bi izsiljevala ne le zreški Unior, ki ga vodi Gorazd Korošec, ampak naj bi se spravila tudi na podjetje Rhydcon iz Šmarja pri Jelšah, katerega direktor je Vinko Stiplovšek.
Zagovornik Gaberca Kanduti je povedal, da pisno odločitev senata pričakuje v sredo. Za 24UR pa je dejal, da se Gaberc z direktorjem Uniorja ni nikoli pogovarjal in da ni sodeloval pri dogovorih, niti ni bil prisoten pri prodaji denarja.
Penko pa je pojasnil, da je pripor možno podaljšati tudi po enem mesecu, vendar je v šestih mesecih po odvzemu prostosti treba vložiti obtožnico. V nasprotnem pa se osumljena oseba mora izpustiti na prostost. Dejal je še, da se po vložitvi obtožnice pripor lahko podaljša še največ za dve leti.
Predstavnik celjske policije Aleš Slapnik je na ponedeljkovi novinarski konferenci povedal, da sta osumljenca oškodovancema grozila, da bosta o njiju razkrila podrobnosti v medijih in jima tako povzročila škodo. Z izsiljevanjem oškodovancev, ki sta v začetku julija podala kazenski ovadbi zoper oba osumljenca, sta po mnenju Slapnika osumljenca želela pridobiti protipravno premoženjsko korist. Po neuradnih informacijah naj bi Rhydcon pred leti Uniorju izdal račun za storitve, ki pa niso bile opravljene.
Vodušek naj bi premoženje prepisal na sina
Na dan pa prihajajo podrobnosti Voduškovega poslovanja. Vodušek naj bi nekaj podjetij, vsaj 39 parcel in deleža v dveh stanovanjih v Ljubljani, pred tremi leti prepisal na sina, je danes poročalo Delo.
KOMENTARJI (63)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.