Policisti so danes predstavili podrobnosti preiskave zoper 49- in 61-letnika, ki sta po besedah policistov utemeljeno osumljena izsiljevanja. Gre za dolgoletnega novinarja in lastnika Info TV Vladimirja Voduška in Stanislava Gaberca.
Po besedah policistov sta oba osumljenca želela pridobiti premoženjsko korist, izsiljevala pa sta dve podjetji. 49-letni Ljubljančan (gre za Voduška) je po besedah policistov pred dobrim mesecem dni poklical enega od oškodovancev in od njega zahteval denar, v zameno pa dokumentov, ki govorijo o spornem poslovanju podjetja, ne bo objavil v medijih.
Od obeh podjetij je zahteval 350.000 evrov, dopustil pa je tudi možnost, da podjetji odkupita njegove terjatve v višini 160.000 evrov. Tretja možnost je bila, da eno od podjetij z njegovim podjetjem sklene pogodbo o oglaševanju v višini 360.000 evrov.
Policisti pravijo, da je 49-letnik v sodelovanju z Velenjčanom (gre za Stanislava Gaberca) s telefonskimi klici stopnjeval pritisk glede plačila. Nato pa sta predstavnika obeh izsiljevanih podjetij 4. julija v spremstvu odvetnika podala kazensko ovadbo.
Kriminalisti so v preiskavi ugotovili, da sta oba osumljenca opravila več pogovorov, ki so dodatno potrdili sum izsiljevanja. Vodušek je tako po besedah policistov zahteval, da podjetji plačata čim prej. Dogovorjeno je že bilo, da bo 12. julija pooblaščenec enega izmed podjetij Vodušku predal 50.000 evrov, medtem ko bi mu 100.000 evrov izročil v naslednjih dneh. A teh 50.000 evrov, ki jih je imel Vodušek v žepu v času aretacije, je nevede sprejel od policista pod krinko, so poročali v 24UR POPOLDNE.
V medijih sta se pojavili imeni obeh podjetij, ki naj bi ju Vodušek in Gaberc izsiljevala, in sicer naj bi šlo za podjetje Unior in podjetje Rhydcon, so poročali v oddaji SVET na Kanalu A. Predsednik uprave Uniorja Gorazd Korošec je sicer v preteklih dneh zanikal, da bi Voduška sploh poznal.
Vodušek se je sicer na dan aretacije pred mediji branil z besedami, da je šlo pri Uniorju za poslovno sodelovanje. "Ko bi morali realizirati pogodbe o oglaševanju, so pač dali kazensko prijavo proti meni iz njim znanih razlogov," je takrat dejal Vodušek.
Celjski kriminalisti so med hišnimi preiskavami po informacijah 24UR zasegli tudi osnutek pogodbe med podjetjem Unior in Voduškovo Info TV o oglaševanju. Vloga direktorja Uniorja, ki je Voduškovo izsiljevanje sprva prijavil policiji, kasneje pa izjavljal, da ga sploh ne pozna, pa še ni povsem jasna, saj se je Korošec zavil v molk. Je pa bolj jasna Voduškova odvetnica Anita Peček, ki je povedala, da je takšen Korošcev odziv na dogajanje nerazumljiv, saj težko razumejo, da nekdo poda kazensko ovadbo, potem pa zanika osebno poznanstvo osebe, ki jo ovadi. "Je pa dejstvo, da je Unior želel več let oglaševati in po nam znanih podatkih, naj bi šlo za oglaševanje turističnega kompleksa Krvavec," je Voduškova odvetnica povedala za 24UR.
KOMENTARJI (259)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.