
36-letnik se je prejšnjo sredo odpravil na vlomilski pohod po Trubarjevi ulici v Ljubljani in še isti dan končal v rokah policistov. Ti niso imeli težkega dela: moški je namreč na kraju zločina izgubil svojo kartico zdravstvenega zavarovanja, poleg tega ga je zasačil očividec, so danes sporočili z ljubljanske policijske uprave.
Vlomilec, ki je bil v preteklosti zaradi tovrstnih kaznivih dejanj že obsojen, se je najprej lotil stanovanja, v katerem poteka prenova. Vstopil je skozi balkonska vrata, na balkon pa je prišel preko strehe sosednje hiše. V stanovanju je poškodoval več oken in luči ter odtujil nahrbtnik z vsebino in orodje. Kot smo že omenili, je za seboj poleg razdejanja pustil tudi kartico zdravstvenega zavarovanja, tako da so policisti takoj vedeli, koga iščejo.
Vlomilski pohod je nadaljeval v restavraciji na isti ulici. Tudi tam je poškodoval inventar, enemu od zaposlenih pa je ukradel potovalni kovček s predmeti in dokumenti. Očitno mu je bil bolj všeč od stvari iz stanovanja, ki ga je najprej obiskal, saj jih je pustil na letnem vrtu. Storilca so nato opazili še na Petkovškovem nabrežju, kjer je na letnem vrtu gostinskega lokala poškodoval ponjavo za zamrzovalnik.
36-letnika so policisti izsledili še istega dne in mu odvzeli prostost. Po končanem postopku so ga privedli na zaslišanje k preiskovalnemu sodniku, ki je zanj odredil pripor.
KOMENTARJI (21)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.