
V večini primerov torej ne gre za krajo avtomobila samega, ampak tistega, kar je v notranjosti, okoli njega, na njem in celo v njem. Skozi razbita okna izginevajo navigacijske naprave, videosistemi, pnevmatike s platišč, novega lastnika dobijo tudi razni okraski, pred časom pa je bilo zelo popularno zbiranje avtomobilskih značk.
Kljub dejstvu, da postajajo avtomobili čedalje bolj futuristični, pa se nekatere stare "dobre" navade vračajo. Takšno je, denimo, vrtenje števcev in na kaj takšnega najbrž niste pomislili, saj so v novejših avtomobilih analogni, torej mehanični števci bolj kot ne stvar preteklosti. Bilo jih je sorazmerno enostavno nastaviti tako, kot vam je ustrezalo.
Avtomobili so ob prodaji kazali dosti manj kilometrov, kot so jih v resnici prevozili. Lopovi so najprej z avtomobili vozili nazaj, nato so se znašli in so avto postavili na valje, ki so vrtela kolesa v obratni smeri, pa je vozilo tako čez vikend prevozilo toliko negativnih kilometrov, da je bil končni rezultat temu primerno ustrezen.
Brihtne buče so potuhtale še boljši način: jekleno pletenico na števcu so odklopili s pogonskih koles ter jo priklopili na vrtalni stroj, nato pa je sosedov mulc za nekaj malega žepnine pridno in z občutkom vrtel številke nazaj ...
Nato so prišli digitalni merilniki, a tudi ti niso pretrd oreh. Poglejte si, kako jih z nekaj kliki miške prirejajo, pišemo pa tudi o novodobnem kriminalu avtomobilskega kloniranja, kraji in preprodaji avtomobilskih delov in "avtougrabitvah", kjer vam ukraden avto lepo prodajo nazaj ...
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.