Ljubezenske spletne prevare so pogoste, julija smo denimo poročali, da si je starejša občanka moškemu, za katerega je bila prepričana, da je zaposlen v tujini kot zdravnik in potrebuje denar za vrnitev domov, večkrat nakazala po več deset tisoč evrov.
Spletne uporabnike, predvsem pa uporabnice, Policija opozarja, naj ne nasedajo tovrstnim spletnim prevaram in dopisovalcem, ki se predstavljajo pod različnimi krinkami in izgovori o tem, zakaj ne morejo do denarja. "Za krinkami, kot so zdravnik v tujini, vojak na mirovni misiji ali nesrečen vdovec na naftni ploščadi, lahko stojijo pretkani kriminalci, ki prek spleta tako nagovarjajo ženske," poudarjajo.
Za t. i. ljubezenske ali romantične goljufije je sicer značilno, da želijo storilci z žrtvami navezati čustveno zvezo in so v stiku preko elektronskih sporočil ali telefona po več mesecev. Tovrstne oblike spletnih goljufij velikokrat niso prijavljene policiji ali pa so prijavljene več mesecev po transakcijah. "Zato opozarjamo, da se oškodovanke na policiste obrnejo čimprej po samih transakcijah, saj to v največji meri vpliva na možnost povrnitve sredstev," še izpostavljajo na Policiji.
KOMENTARJI (80)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.