

Policisti na mednarodnem mejnem prehodu Obrežje so 23. septembra popoldan pri vstopu v državo opravili temeljito mejno kontrolo tovornega vozila s priklopnikom, ki ga je vozil državljan Bolgarije. Pri pregledu tovornega prostora so pod ponjavo odkrili 11 državljanov Afganistana in dva državljana Pakistana, ki so se nameravali izogniti mejni kontroli. Med njimi je bilo osem mladoletnikov.
Policisti so oskrbeli tujce, ki so bili zaradi vročine in slabih pogojev pod ponjavo onemogli ter že več dni brez hrane in pijače. S pomočjo prevajalcev so z njimi opravili razgovore in ugotovili, da so bili namenjeni v Italijo. Razlog njihovega odhoda naj bi bile slabe ekonomske in splošne razmere v Afganistanu oziroma Pakistanu. Za pot od Grčije do Italije so neznancu plačali po več kot 1000 evrov.
Po zaključenem postopku na sodišču so policisti tujce izročili hrvaškim varnostnim organom.
S PU Novo mesto so ob tem dodali, da so njihovi policisti letos obravnavali že 141 oseb (76 v enakem obdobju lanskega leta), ki so ilegalno prestopile državno mejo oziroma so se nameravale izogniti mejni kontroli. Največji porast ilegalnih prehodov državne meje je sicer na območju Policijske postaje Brežice in Postaje mejne policije Obrežje.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.