
Direktor Zdravstvenega doma dr. Adolfa Drolca Maribor Jernej Završnik je povedal, da bodo poskušali čim prej znova zagnati delo v tej zdravstveni postaji. "Naš cilj je, da bi delo tu začeli čim prej, po možnosti že jutri," je dejal.
Da je prišlo do vloma, so opazili zaposleni zjutraj, ko so prišli v službo. O razdejanju so nato obvestili Policijo. Kaj so vlomilci odnesli, še ni znano.
"Policisti in kriminalisti še vedno opravljajo ogled kraja dejanja, zato več informacij o tem kaznivem dejanju še ni na voljo," pravijo na Policijski upravi Maribor.
V objektu na Dvorakovi ulici na Taboru, kjer so bili v preteklosti prostori centra za socialno delo, so od lani ambulante družinske medicine, pediatri in specialistične ambulante, ki so jih preselili sem z Jezdarske ulice, kjer nameravajo graditi novo zdravstveno postajo.
V mariborskem zdravstvenem domu v zadnjih desetih letih po Završnikovih besedah niso imeli vloma.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.