Črna kronika

Aretirali osumljence za mafijsko likvidacijo v Ljubljani

Sarajevo , 05. 12. 2024 16.33 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

V Ljubljani so aretirali tri osebe povezane s petkovim umorom na Poti za Brdom. Aretacijo je po naših informacijah opravila specialna enota Policije skupaj s kriminalisti, hišne preiskave pa še potekajo. Za enim izmed osumljencev, ki so jim odvzeli prostost, je razpisana tudi mednarodna tiralica. Intenzivna preiskava še vedno poteka, je pojasnila Policija.

Več videovsebin
  • Iz 24UR: Mafijska likvidacija
    02:23
    Iz 24UR: Mafijska likvidacija
  • Iz SVETA: Aretacija osumljencev za mafijsko likvidacijo v Ljubljani
    00:53
    Iz SVETA: Aretacija osumljencev za mafijsko likvidacijo v Ljubljani
  • Senad Jušič o aretaciji osumljencev za mafijsko likvidacijo v Ljubljani
    02:10
    Senad Jušič o aretaciji osumljencev za mafijsko likvidacijo v Ljubljani

Popoldne so, kot je naše informacije potrdila slovenska Policija, prostost odvzeli trem osebam, povezanim z mafijsko likvidacijo v Ljubljani, ki se je zgodila v petek. Aretacijo je opravila specialna enota Policije skupaj s kriminalisti. Za eno od prijetih oseb je izdana tudi mednarodna tiralica. Prijetje osumljencev v le šestih dneh od umora je posledica intenzivne preiskave, poudarjajo na Policiji.  Ta sicer še vedno poteka, izpostavljajo. Neuradno naj bi sicer v akciji aktivirali tudi helikopter, na samo prijetje naj bi se po naših informacijah pripravljali zadnja dva dni. Lokacijo osumljencev naj bi določili s pomočjo telefonskih signalov. 

Streljanje na Poti za brdom
Streljanje na Poti za brdom FOTO: Luka Kotnik

O aretaciji je prvi poročal portal bosanski portal Istraga.ba. Kot poroča omenjeni portal, naj bi aretirali Dina Muzaferovića in dva sostorilca. Kot so že poročali, naj bi bil v petkovem streljanju ubit bosanski državljan, ki je bil zaščitena priča prav v procesu proti članu Škaljarskega klana Dinu Muzaferiću Cezarju.  Preiskavo sicer intenzivno nadaljujejo, tako na samem kraju prijetja oseb, neuradno v ljubljanskih Črnučah, kot tudi z drugimi ukrepi v povezavi s pridržanimi osumljenci, je navedel generalni direktor policije Senad Jušić. S podrobnejšimi informacijami pa je policija zaradi potekajoče preiskave še skopa.

Jušić je tako pritrdil, da trenutne informacije kažejo na dejavnost organiziranih kriminalnih združb, a "je trenutno preuranjeno karkoli vnaprej govoriti, ker je to stvar kriminalistične preiskave".

Enako je odgovoril tudi ob vprašanju, ali lahko policija potrdi, da so v ozadju povezave s katero od celic Kavaškega klana. "Glede na to, da poteka intenzivna kriminalistična preiskava, skozi katero se bodo tudi razjasnile vloge posameznih udeležencev, je danes preuranjeno povedati karkoli v zvezi s tem," je dejal. Tudi informacije, ali je med aretiranimi tudi naročnik petkovega umora na Brdu v Ljubljani, policija po Jušićevih besedah ne more ne potrditi ne ovreči.

Je pa šef policije izpostavil, da je preiskava dokaz, da slovenska policija zagotavlja varnost ljudem. "Najhujša kazniva dejanja so prednostno obravnavana, tako da se v preiskavo vključijo vse razpoložljive sile, znanje in preiskovalni ukrepi," je poudaril. Obenem je pohvalil odlično sodelovanje med državnim tožilstvom in policijo v danem primeru.

Spomnimo 

Na Poti za Brdom so v petek v vozilu, ki je oviralo promet, našli neodzivno osebo. Moški  je umrl zaradi poškodb s strelnim orožjem.  Vozilo in truplo so odkrili okoli 1. ure zjutraj. Policisti so kraj zavarovali in pričeli z izvajanjem prvih nujnih ukrepov za izsleditev storilca. Zaradi okoliščin izvršitve umora in podatkov, da bi lahko šlo za spor oziroma maščevanje med posameznimi  pripadniki organiziranih kriminalnih združb, je preiskavo prevzel Nacionalni preiskovalni urad: "Preiskava poteka v vse smeri, dokler vse okoliščine ne bodo raziskane, smo tudi sodnikom in tožilcem uvedli dodatno varovanje. Te ukrepe bomo izvajali, dokler ne bomo ugotovili vseh okoliščin ali dokler ne bomo prijeli storilca." 

Žrtev sicer ni bila zaščitena priča in ni bila varovana oseba Policije. Žrtev je Policiji sicer že poznana kot oseba, za katero so bili sproženi določeni postopki. Kot so kasneje še dodali na Policiji, varovanje zaščitenih oseb poteka na podlagi Zakona o zaščiti prič. Generalni državni tožilec na pobude enote  ali pristojnega državnega tožilca pisno odredi izvajanje nujnih zaščitnih  ukrep, če je to potrebno za zagotovitev varnosti ogrožene osebe in je ta podala pisno soglasje. Med nujne zaščitne ukrepe spadata tudi ukrep tehničnega varovanja oseb oziroma bivališča in ukrep fizičnega varovanja oseb oziroma bivališča. Zaščitene  osebe so varovane v skladu s predhodno  pripravljenim načrtom fizičnega in tehničnega varovanja, ki ima stopnjo zaupnosti.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.