Črna kronika

Uslužbenka sodišča, ki je v žep pospravila 80.000 evrov, ostala brez službe

Škofja Loka, 17. 04. 2018 17.37 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
STA, / Ti.Š.
Komentarji
13

Uslužbenki, ki je delala na vložišču in na blagajni škofjeloškega okrajnega sodišča in ki je plačila taks spravljala tudi v lasten žep, s tem pa si v petih letih pridobila za okoli 80.000 evrov protipravne premoženjske koristi, je že prenehalo delovno razmerje.

Uslužbenki škofjeloškega okrajnega sodišča, ki je v letih 2012-2017 pridobila za okoli 80.000 evrov protipravne premoženjske koristi, je že prenehalo delovno razmerje. Na kranjskem okrožnem sodišču so pojasnili, da je uslužbenka delala na vložišču in na blagajni na okrajnem sodišču v Škofji Loki.

Kot so v ponedeljek sporočili s Policijske uprave Kranj, sumijo, da je uslužbenka v letih 2012-2017 položila na račun državnega organa manj gotovine, kot so je prejeli za plačila takse. Prav tako naj bi neupravičeno stornirala račune za plačila takse.

"Ob naključnem pregledu, ki smo ga opravljali obdobno, približno na vsake tri mesece, smo zaznali nedoslednost, na podlagi katere sem odredila usmerjen nadzor blagajniškega poslovanja in plačila sodnih taks, ki je pokazal odstopanja," je pojasnila predsednica kranjskega okrožnega sodišča Janja Roblek.

Na podlagi teh ugotovitev je Roblekova odredila posebej usmerjen nadzor blagajniškega poslovanja in plačila sodnih taks za celotno petletno obdobje, odkar je javna uslužbenka delala na tem mestu. Na podlagi ugotovitev nadzora je uslužbenki prenehalo delovno razmerje, po zaključku nadzora pa so vložili kazensko ovadbo na državno tožilstvo v Kranju in hkrati vložili premoženjsko pravni zahtevek, torej zahtevajo vračilo denarja. Državno tožilstvo tudi vodi in usmerja predkazenski postopek, ki ga izvajajo škofjeloški kriminalisti.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

KOMENTARJI (13)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Fanatik Top
18. 04. 2018 15.59
+2
Ni prav,da je gospa goljufala.. Sam 5...let... Kaj pa nadzor... Ki je bil očitno slab.... Oz..so jo čakali...
maske-so-padle
17. 04. 2018 19.43
+3
5 let jim kradejo iz (naše skupne) blagajne denar za katerega se točno ve koliko ga mora biti in oni to naključno ugotovijo. In vse kar se bo zgodilo bo odpoved in ovadba uslužbenki, ki je kradla. Kaj pa morebiti kakšna odgovornost ? V gospodarstvu npr. pred in na pobudo th istih odgovarjamo tudi za tisto kar sploh nismo storili in kar bi po neki vračarski metodologiji morali vedeti.
Zmaga Ukrajini
17. 04. 2018 19.41
+8
Takole je organizirano delo v državni upravi. Če bi se dosledno spoštoval Zakon o integriteti, potem do tega sploh ne bi moglo priti. Ker bi bili v upravni postopek, kjer so obravnavane stranke, vsaj 2 ali več oseb. Tako pa je bila zelo verjetno ta uslužbenka vse v eni osebi: blagajničarka, referentka za upravni posel in vpisničarka. To je tako, kot bi bil v sodnem postopku nekdo tožnik, sodnik in krvnik, vse v eni osebi. Tu bi morali že zdavnaj zvoniti vsi alarmi. In kdo je odgovoren za organizacijo dela na sodiščih? Seveda predsedniki, zato je tudi predsednica tistega sodišča odgovorna za tole blamažo. PO 5 LETIH NEKOMU POTEGNE, DA NEKAJ NE ŠTIMA????? Haloooo. Če bi res opravljali nadzor na vsake 3 mesece, in seveda, če bi bil ta nadzor tudi tak, kot se spodobi, potem ne bi trajalo 5 let. Ampak tako se dela z državnim denarjem, v glavnem kar povsod po javni upravi. To pa zato, ker se jim zdi vse skupaj takšna bagatela, s katero se nikomur ne ljubi ukvarjati. Če tale uslužbenka ne bi bila bodisi preveč požrešna, ali pa strahotno nepazljiva, bi dočakala penzijo, preden bi jo dobili. Poznam podoben primer, ko je imela moja kolegica izjemno velike težave, ko je morala v državni proračun nakazati denar, pobran od taks. Stalno ga je spravljala v omaro in zaklepala, enkrat pa je le ugotovila, da tako ne gre več in je prosila in težila v računovodstvu, na kakšen način naj se ta denar prelije v proračun. To je bil izjemno zapleten postopek, ki ga pravzaprav sploh ne bi mogla izvesti (po besedah računovodstva), če ne bi resnično zatežila. Skratka izgleda kot, da se nikomur ne zdi pomembno kaj se dogaja z državnim denarjem, koliko ga je, kakšen je nadzor nad njim, ali se dela z njim gospodarno,… Enako je tudi pri javnih naročilih - VEDNO jih zanima le, da je cena najnižja, pa ne glede na kvaliteto. Ko pa dobavitelj dostavi "škart" robo, pa tudi ni nobenega junaka, ki bi udaril po mizi in zahteval takojšnjo dobavo ustreznega blaga ali pa vračilo denarja. To vse kaže na odnos vseh zaposlenih v državni upravi do državnega denarja. Saj veste tisto: Kateri avto doseže hitrost 100 km/h po makadamu? Službeni!!!! Zato vztrajam, da bi morala v tem primeru odstopiti tudi predsednica sodišča. Bila je pač (tako kot velika večina v državni upravi) malomarna pri opravljanju svojih organizacijskih nalog, zlasti pa spoštovanja Zakona o integriteti.
Morana7
17. 04. 2018 19.56
+1
Bolj so jim poznani pojmi kot so nepotizem, klientelizem, strankarska pripadnost..potem pa seveda ne more bit neke hude organiziranosti dela. Človek ki je prišel igrat fikus, pač igra fikus.
felix58
19. 04. 2018 10.38
Popolnoma se strinjam s tem (obširnim) komentarjem....sicer ne vem, če naša sodišča so še vedno v kameni dobi...ker če jaz mojih 600 kw/h za elektriko ne bom plačal v določenem roku, mi bo distributer v skladu z zakonom odpovedal nadaljno dobavo štroma...kake računalniške programe za vraga imajo ta čudna sodišča, ko je konec šihta stisneš enter in se inkasantu izpiše položnica, ki jo treba TAKOJ oddati ustanovi, ki se ukvarja z olupki banan, eh denarjem, pa do tega ne bi prihajalo...pa saj je brezveze, tej blagajničarki pa vsa čast, očitno ma jajca, ve kaki nesposobneži so sodniki, torej kradi kradi kradi
starcov
17. 04. 2018 19.36
+3
kakrsni sodniki taki usluzbenci.....
Ka pa mislis
17. 04. 2018 19.20
+1
prepisi vse na druge in osebni stecaj
mijavci
17. 04. 2018 19.05
+1
Da bi bili tko dosledni še pri tistih ki so zgoljufal milijone, pa niso, ni pa lahko sedaj biti v njeni koži, ostala je brez plače, 80 jurjev vrnit lahko pomeni da bo šla po gobe še hiša, pa še vprašanje kako dobiti novo službo s tako referenco.
glava2
17. 04. 2018 18.41
-1
najbolje, da bi ostala...
Spawn
17. 04. 2018 18.36
+8
Vsak dan gleda, kako ljudje, ki odločajo o njeni usodi in usodi njenih otrok, pokradejo milijone, pa je se sama poskusila.
Strelec39
17. 04. 2018 18.32
+10
Če bi bila v parlamentu bi bila mirna.Tam roka pravice ne seže!
felix58
19. 04. 2018 10.41
sumiš na faušijo ? Je očitno, da jo je kdo zašpecal (ni hotela deliti ???) Skratka, prilika dela tatu, najbrž bi tudi jaz tako naredil oz. tako, da me ne bi dobili