
Ob udaru strele v neko osnovno šolo na severu Ugande je v torek umrlo najmanj 18 otrok, 51 pa je bilo ranjenih, poroča časnik Daily Vision, ki se sklicuje na policijo. Od tega je 16 otrok še vedno v življenjski nevarnosti. Večina jih je utrpela hude opekline.
Nesreča se je zgodila v okrožju Kiryandongo, okoli 250 kilometrov severno od prestolnice Kampale, medtem ko so otroci v šoli čakali, da bi se nevihta umirila.
Nesreče zaradi udara strele so sicer v Ugandi v zadnjem času vse pogostejše. V ponedeljek je bilo prav tako na severu države zaradi strele poškodovanih 37 otrok, tri dni pred tem pa v neki drugi osnovni šoli še pet otrok.
Udar strele je medtem tudi v Nigeriji zahteval smrtne žrtve. V vasi Balanga v zvezni državi Gombe je v torek strela udarila v ljudi, ki so delali na polju. Pri tem pa je umrlo osem ljudi, 12 pa je bilo ranjenih, so sporočili predstavniki Rdečega križa.
V mestu Damaturu v zvezni državi Yobe pa je med nevihto strela ubila tri ljudi na neki tržnici, kjer prodajajo les.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.