Po poročanju Dnevnika.hr, ki je pridobil podatke od virov, ki sodelujejo pri preiskavi, bodo hrvaški preiskovalci še enkrat zaslišali Dragana Paravinjo. To je pozneje potrdila tudi predstavnica pravosodnega ministrstva BiH Marina Bakić, ki pravi, da je minister hrvaškim preiskovalcem dovolil ponovno zaslišanje.
Hrvaški spletni portal pa še piše, da bodo hrvaški preiskovalci Paravinji kazali fotografije in ga spraševali, če je to mesto, na katerem je odvrgel truplo Antonie Bilić. Tako naj bi mu preprečili, da bi se izgovarjal, da se ničesar ne spomni. Vse bolj se namreč zdi realen dvom v njegovo pričanje, saj tudi vztrajno zavrača poligrafski preizkus, ki ga želijo z njim opraviti hrvaški preiskovalci.
Iskanje trupla 17-letne Antonie tudi včeraj ni prineslo rezultatov, a Jutranji list piše, da je tahograf potrdil, da je bil Paravinja na mostu, kjer naj bi, tako pravi, odvrgel truplo.
Prav na tem območju so potapljači že iskali truplo, a ga niso našli. Iskanje se je nadaljevalo tudi danes, in sicer na območju Brljana, kjer čez Krko vodijo trije mostovi. Na terenu je bilo 160 ljudi, od tega večina policistov, pa tudi 30 potapljačev. Sodelujejo tudi pripadniki gorskih reševalnih služb s svojimi psi, pa tudi slovenska vojska s sonarjem. Slovenski vojaki so danes skupaj s hrvaškimi potapljači pregledovali akumulacijsko jezero pri mestu Štikada.
Našli so ženske spodnje hlačke, ki so jih poslali na analizo, da bi ugotovili, ali so morda pripadale pogrešanemu dekletu. Vendar pa sama najdba ženskih hlačk še ne pomeni veliko, saj so preiskovalci v zadnjih štirih dneh našli ogromno predmetov, za katere so nato ugotovili, da s primerom niso povezani.
Pogoji za iskanje so sicer težki, saj so na tem območju močni tokovi in brzice. Koliko časa bodo slovenski potapljači na Hrvaškem, ni znano. Če bi našli truplo, bi ga izvlekli in predali policistom.
Hrvaška že zaprosila za izročitev, Srbija bo to storila v ponedeljek
S hrvaškega ministrstva za pravosodje so sporočili, da so Bosni in Hercegovini poslali prošnjo za izročitev Paravinja zaradi suma umora in poskusa posilstva.
Hrvaška je proti Paravinji sprožila dve preiskavi. V Šibeniku zaradi suma umora Bilićeve, ki naj bi ga zagrešil, da bi zakril sledi posilstva, v Splitu pa zaradi poskusa posilstva 25-letnega dekleta pri Omišu junija 2010. Tako Bilićeva kot neimenovana 25-letnica sta štopali, ko ju je Paravinja sprejel v svoj tovornjak.
Tudi Srbija je napovedala, da bo v ponedeljek v BiH poslala zahtevo za izročitev 43-letnega Paravinje, so pa v Beogradu hkrati poudarili, da bodo soglašali z izročitvijo v državo, v kateri je storil hujše kaznivo dejanje. Leta 2003 so ga namreč v Srbiji obsodili na štiri leta in pol zapora zaradi posilstva in poskusa posilstva, a je pobegnil, preden bi moral v zapor. V Sloveniji je bil Paravinja pridržan in po plačilu varščine izpuščen, ko pa je odločitev o izročitvi Srbiji postala pravnomočna, je iz države pobegnil na Hrvaško.
Paravinja je iz Slovenije pobegnil s pomočjo varščine, ki jo je zanj plačal lastnik transportnega podjetja iz Bele krajine. Gre za podjetje West transport s sedežem v Kanižarici pri Črnomlju. V omenjenem podjetju so potrdili, da je bil Paravinja pri njih zaposlen. Pojasnili so še, da je tedanji lastnik podjetja umrl, kaj več pa niso želeli povedati.
Tudi v BiH so ga obtožili posilstva, v Sloveniji pa obstajajo sumi, da je povezan z izginotjem 17-letne Doroteje Pasar iz Ljubljane septembra 2007.
KOMENTARJI (77)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.