
Avstrijska policija je sporočila, da je 38-letni delavec iz Slovenije osumljen, da je iz mesnopredelovalnega obrata, kjer je zaposlen, kradel meso. V hladilnici si ga je pripravil na paletah, od koder ga je nato odpeljal drug vpleten delavec, sicer 33-letnik. Ta je v okviru rednega odvoza mesa iz obrata le-tega odpeljal do parkirišča, kjer je meso prevzel tretji vpleteni, 57-letni Slovenec. Ta pa je osumljen, da je v majhnem hladilnem tovornjaku meso prepeljal v Slovenijo, kjer so meso prodali naprej.
Da redno izginja blago iz predelovalnega obrata, so v podjetju ugotovili šele julija letos. "Sodelavci so opazili, da je naenkrat začelo primanjkovati mesa za predelavo. Po popisu blaga je bilo ugotovljeno, da je izginilo 115 ton mesa, zaradi česar je direktor vložil pritožbo," so sporočili iz lipniške policije. Sum je padel na 38-letnega Slovenca, ki je vsako jutro približno eno uro preživel sam v skladišču, je še pojasnil Ploder.
24. julija je policija aretirala 33-letnega in 57-letnika Slovenca, in sicer pri prevzemu mesa na parkirišču, ko sta pretovarjala skoraj dve toni svinjskega mesa, zasegli pa so tudi nekaj gotovine. Vse tri moške bodo odpeljali v zapor Jakomini v avstrijskem Gradcu.
KOMENTARJI (75)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.