Policisti Policijske uprave Koper so včeraj Kolombanu v okolici Kopra ob 21.15 uri pomagali zdravnici, ki je želela odrediti prisilno hospitalizacijo za 55-letnika, je za 24ur.com povedala tiskovna predstavnica na koprski policijski upravi, Anita Leskovec.
Zdravnica je želela moškega odpeljati v psihiatrično bolnišnico v Idriji, vendar je odklonil pomoč psihiatra in odhod v bolnišnico, obenem pa je grozil s samomorom. Policisti so, potem ko jih je poklicala zdravnica, nemudoma odšli na kraj.
Po prihodu mož v modrem, se je skušal moški s kuhinjskim nožem zabosti. Eden od policistov mu je želel zato vzeti nož, vendar je 55-letnik zamahnil proti njemu, nato pa se je dvakrat zabodel v prsni koš. Zaradi ran, ki si jih je povzročil, je kljub takojšnjem oživljanju umrl.
Direktor Policijske uprave Koper je ustanovil posebno komisijo, ki bo preučila okoliščine in preučila ukrepe policistov.
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.