Uslužbenci Ministrstva za notranje zadeve Unsko-sanskega kantona so pred nekaj dnevi dobili prijavo Slovenke proti neznanemu moškemu iz BiH. Ta naj bi jo prek Facebooka s svojimi ljubezenskimi izjavami ukanil, da mu je pošiljala denar.
Ženska, ki jo bosanski mediji imenujejo samo z inicialkami K. M., ker se ne želi izpostavljati, saj naj bi bila zaposlena na enem od ministrstev, je o svoji neprijetni izkušnji spregovorila za Dnevni Avaz. Njena zgodba se je začela v trenutku, ko jo je neznani moški pod imenom "Ranjena duša" na Facebooku zaprosil za prijateljstvo. "Pisal mi je, da v mojih očeh vidi, da sem razočarana v življenju, da imam težave s svojim soprogom, in da se je zaljubil vame. Poslal mi je tudi svojo fotografijo. Naivna ženska, razočarana v življenju, z možem, ki mu ni do mene, sem nasedla njegovim besedam. Pisal mi je, da ima dovolj mladih, lepih deklet, ki se želijo samo zabavati, da ima raje starejše in zrele, s katerimi si želi ustvariti topel dom. Vsak dan mi je pisal, mi izlival čustva in bil celo ljubosumen na moje Facebook prijatelje. Morala sem izbrisati vse, dala pa sem mu tudi geslo svojega profila," pripoveduje.
Denar za prijatelja, ki ima bolnega sina
Virtualni snubec se ji je predstavil kot Almin Bosnić iz Sarajeva, ki s starši živi v Avstriji, kjer je zaposlen kot kriminalist. Natvezil ji je, da sodeluje v humanitarnih akcijah in pomaga številnim bosanskim družinam v Avstriji. "Prosil me je, da nekemu Ibrahimu Halkiću iz Cazina pošljem 50 evrov za njegovega bolnega otroka, ki ga morajo operirati v Turčiji, in to sem tudi storila. Denar sem mu poslala, ker sem bila zaljubljena, in nisem dvomila, ko so mu kar naenkrat umrli starši, ko ni mogel več plačevati stanovanja v Sarajevu, in je zapravil vse svoje prihranke, ko mu je umrla teta na Norveškem ... Poslala sem mu denar za vse, kar me je prosil, ker sem želela še naprej poslušati njegove sladke besede," dodaja.
In ni bila edina. Tudi Slovenka S. P. naj bi prevarantu v zelo kratkem času ljubezni na daljavo poslala okoli 530 evrov. Bilo ji je nenavadno, da se tak lepotec zanima zanjo. O tem se je pohvalila svojim prijateljicam, ena od njih (Dnevni Avaz jo imenuje Cvetka) pa je na veliko začudenje ugotovila, da se moški na fotografiji dopisuje tudi z njo, in tudi njej govori, da jo ima rad. Seveda je tudi Cvetka njegovo ljubezen plačevala v evrih.
"Trapa, tako sem neumna, toliko let imam, pa sem tako prekleto naivna. Zadavila bi ga z lastnimi rokami, tako njega, kot tega Halkića, ne glede na to, kaj se bo potem zgodilo z mano," je povedala S. P.
Uporabil fotografijo brazilskega manekena
Klopčič se je začel razpletati in dekleta so ugotovila, da je moški namesto svoje fotografije vsem poslal fotografijo brazilskega manekena Bernarda Velasca. Uporabljal je več Facebook profilov, na nekaterih si je nadel tudi ime Armin Bosnić.
Ker je bila edina oprijemljiva sled, ki so jo dekleta imela, omenjeni Ibrahim Halkić, sta se Cvetka in S. P. odločili oditi v Cazin, da ga spoznata. Ko sta ga našli, se je po njunih besedah začel znojiti in tresti. Ko sta mu pokazali fotografijo Bernarda Velasca, je trdil, da je to res Almin.
"Sram me je, da sem mu nasedla. Ni mi žal denarja, ki ga podarim v dobrodelne namene, a da me nekdo tako izkorišča, to pa je preveč," je še povedala K. M. Zato se je obrnila na policijo in svojo prijavo vložila v imenu vseh žensk. Prosila je, da njihova identiteta ostane skrita, saj so nekatere ženske tudi poročene, še poroča Dnevni Avaz.
Policija zadeve preverja
Po poročanju omenjenega spletnega portala je tiskovni predstavnik Ministrstva za notranje zadeve Unsko-sanskega kantona Ale Šiljdedić potrdil, da so 30. decembra 2015 res dobili prijavo. "Zadevo zdaj preverja policijska uprava v Cazinu," je še pojasnil.
Nanj smo se z vprašanji obrnili tudi mi, in potrdil nam je, da so prijavo dekleta prejeli prek elektronske pošte. "V tem trenutku policija zadeve še preverja, tako da vam ne moremo potrditi, ali so podatki v prijavi resnični," je še dejal.
KOMENTARJI (160)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.