Murskosoboški policisti so zaključili preiskavo nasilja, ki je med mladoletniki izbruhnilo 12. novembra lani. Na pločniku pred vhodom v trgovino, v križišču Slovenske in Zvezne ulice v Murski Soboti, sta se takrat sprli dve skupini mladoletnikov. Dve osebi sta bili zabodeni z nožem in sta iskali zdravniško pomoč v bolnišnici, kjer je bilo ugotovljeno, da sta bili lahko telesno poškodovani.
Na Okrožno državno tožilstvo Murska Sobota je bila zoper dva mladoletna storilca podana kazenska ovadba zaradi utemeljenega suma storitve kaznivega dejanja povzročitve lahke telesne poškodbe. Uveden je bil tudi postopek o prekršku zoper enega kršitelja zaradi kršenja javnega reda in miru.
V kolikor postanete žrtev nasilja, ne molčite
Tiskovna predstavnica PU Murska Sobota Suzana Rauš ob tem poudarja, da je nasilje med vrstniki lahko psihično, fizično ali kombinacija obojega. Prav tako medvrstniško nasilje ni omejeno na določen kraj, pojavi se lahko povsod. Razlogi in vzroki za nastanek nasilja so pogosto netoleranca do drugačnosti, koristoljubje in želja po lastni uveljavitvi. Zato želi policija spodbuditi otroke in mladostnike, da se o nasilju zaupajo svojim staršem, učiteljem, vzgojiteljem, trenerjem, prijateljem ali kateri koli drugi osebi, ki jim lahko pomaga.
Vse, ki jim je zaupano varstvo otroka in mladostnika, pozivajo, naj bodo pozorni na prve znake in naj otroku oziroma mladostniku prisluhnejo, nasilje pa prijavijo policiji oziroma drugim pristojnim institucijam. Obravnava medvrstniškega nasilja zahteva od vseh vpletenih inštitucij največjo mero profesionalizma in posluha, saj se otroci, ki so izpostavljeni nasilju, pogosto počutijo same in nemočne, zato moramo biti mi njihov glas.
V kolikor postanete žrtev kakšnega dogodka, pokličete na tel. št. 113 ali anonimno številko policije 080 1200.
KOMENTARJI (26)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.