Črna kronika

Po požaru v hiši moški in ženska v smrtni nevarnosti

Novo mesto, 07. 05. 2018 12.51 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Novomeški kriminalisti še vedno ugotavljajo, zakaj je zagorelo v stanovanjski hiši na Dolenjskem. Moški in ženska, ki sta se v požaru poškodovala, sta zaradi hudih opeklin v smrtni nevarnosti.

V noči na nedeljo je požar zajel stanovanjsko hišo v kraju Sveti Vrh v občini Mokronog – Trebelno. Ko so na kraj prispele interventne skupine, so tam našli hudo poškodovano 58-letno žensko. Ker je utrpela hude opekline, so jo reševalci odpeljali v Klinični center Ljubljana. Ker naj bi se v hiši v času požara nahajal tudi moški, so ga policisti takoj pričeli iskati. Našli so ga hudo poškodovanega v kmetijskem objektu v bližini. 65-letnika so reševalci odpeljali v bolnišnico, od tam pa v Klinični center v Ljubljani. Policija je sporočila, da sta oba zaradi hudih opeklin v smrtni nevarnosti. 

Kot kažejo prvi izsledki preiskave, je požar najprej izbruhnil v prostoru v prvem nadstropju, ogenj pa se je nato razširil tudi na ostrešje stanovanjske hiše. 

O požaru so obvestili okrožno državno tožilko in preiskovalno sodnico, ki je ob pomoči kriminalista in kriminalističnega tehnika opravila ogled kraja požara. 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 12
  • 11
  • 10
  • 9
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.