Danes zjutraj je 39-letna voznica, preden so jo ustavili policisti v alkoholiziranem stanju, prevozila slabih 20 kilometrov.
Sum vožnje pod vplivom alkohola je policistom prijavil neznanil drug udeleženec.
Zaradi visoke stopnje alkohola je imela voznica pričakovano velike težave pri vožnji, pri njej so se pojavili praktično vsi nevarni dejavniki vožnje v alkoholiziranem stanju, so sporočili policisti. Gre za nenadna zaviranja in pospeševanja, prehitro in prepočasno vožnjo, uporabo nasprotnega smernega vozišča za vožnjo, prekratko varnostno razdaljo, odsotnost reakcij, nezavedanje okolice ...
39-letnica se najprej več sto metrov ni odzvala na modro luč policijskega vozila in sireno, policijsko vozilo pa je zaznala šele, ko jo je policist prehitel in ustavil s postopnim zmanjševanjem hitrosti.
Policisti so jo ustavljali več kot pol kilometra, enemu izmed njih pa je voznica precej ironično poočitala, da jo je spravil težave, ker jo je ustavil.
Sledil bo odvzem vozniškega dovoljenja in nujni obdolžilni predlog na okrajno sodišče, so povedali na Policijski upravi Kranj. Globa je po njihovih besedah najmanj 1200 evrov in 18 kazenskih točk.
Policisti svarijo pred nevarnostjo
V izogib povzročanju nevarnosti v prometu zaradi alkohola policisti udeležence cestnega prometa pozivajo, naj se izognejo taki vožnjo in vedno poiščejo drug prevoz. Ko enkrat pride do nesreče, situacije ne popravi ali omili noben izgovor. Na slabše sposobnosti za vožnjo pa lahko vpliva že nizka stopnja alkohola.
Izločanje voznikov pod vplivom alkohola zato ostaja ena od prioritet za zagotavljanje večje varnosti v prometu.
Na območju Policijske uprave Kranj so policisti v letošnjem letu odredili preko 10.000 preizkusov alkoholiziranosti in iz prometa izločili okoli 320 voznikov.
Alkoholizirani vozniki so letos na Gorenjskem povzročili 27 prometnih nesreč, so še sporočili blejski policisti.
KOMENTARJI (50)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.