Vinjeno voznico so policisti ustavili pri Brniku, kjer je zapeljala z avtoceste, so zapisali na Policijski upravi Kranj.
Policisti pa so ob tem opozorili na zaskrbljujoče učinke alkohola. Že pri vrednosti 0,48 miligrama alkohola na liter izdihanega zraka, kar je manj kot polovica vrednosti, ki jo je napihala voznica, se bistveno zmanjša zorni kot vida. To pomeni, da voznik, ki vozi pod vplivom alkohola, ne more pravočasno dojeti, kaj prihaja z leve in desne strani, kar je lahko zlasti usodno v križiščih.
Več kot 25-krat višja možnost za prometno nesrečo
Hkrati postanejo oči pijanih voznikov občutljive na svetlobo in se težko prilagodijo hitrim svetlobnim spremembam. Ocenjevanje globine prostora in pozornost se zmanjšata za polovico. Zato vinjeni vozniki praviloma vozijo s premajhno varnostno razdaljo, reakcije so prepozne in večinoma napačne, na določene nevarnosti pa ne reagirajo več.
Tudi odzivni čas in z njim pot ustavljanja se pri alkoholiziranih voznikih povečujeta. Verjetnost, da bo vinjen voznik udeležen v prometni nesreči je kar 25-krat višja kot pri treznem vozniku, so zapisali v sporočilu.
KOMENTARJI (56)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.