Okoli polnoči so bili ljubljanski policisti obveščeni, da se v bližini železniške postaje Logatec na tirih nahaja vozilo, v katerem je bila ena oseba. O dogodku so bili takoj obveščeni vlaki na relaciji, na kraju pa so posredovali policisti, ki so ugotovili, da je voznica z osebnim vozilom vozila po železniških tirih. Vozilo je po okoli 300 metrih obstalo na tirih. Zaradi dogodka je bil oviran železniški promet, na kraju je obstal tudi tovorni vlak.
Policisti so voznici odredili preizkus alkoholiziranosti, ki je pokazal 0,60 mg/l alkohola v izdihanem zraku. Voznico bodo ovadili zaradi suma kaznivega dejanja ogrožanja javnega prometa z nevarnim dejanjem ali sredstvom.
Istega dne, okoli 17. ure pa je občan obvestil PU Ljubljana, da voznik osebnega vozila znamke audi "nezanesljivo" vozi v smeri proti Domžalam. Policisti so vozilo ustavili in ugotovili, da je voznik alkoholiziran. Preizkus z alkotestom je pokazal 0,68 mg/l alkohola v izdihanem zraku. Vozniku so posledično prepovedali nadaljnjo vožnjo.
Črna statistika: Nekaj manj kot 10 odstotkov povzročiteljev vseh nesreč je pijanih
Maja Ciperle Adlešič, tiskovna predstavnica PU Ljubljana sporoča, da policisti apelirajo na voznike, naj vozijo z ničelno stopnjo alkohola in naj jih ne zavede "uspeh", če so pijani za volanom že kdaj prevozili zadano pot, ker bo naslednja zanje ali za koga povsem nedolžnega lahko tudi zadnja.
Na območju PU Ljubljana so sicer v enajstih mesecih v letu 2018 obravnavali 5025 prometnih nesreč. Od tega se jih je 16 končalo s smrtnim izidom, 203 s hudo telesno poškodbo, 1341 z lahko telesno poškodbo, 3465 pa na srečo brez telesnih poškodb. 7,89 odstotkov povzročiteljev prometnih nesreč je bilo pod vplivom alkohola, skupno pa so policisti izvedli 3032 ukrepov zoper pijane voznike.
"Ne dopustite tega in se ne odločite za vožnjo, če ste pili alkohol," še poudarjajo na policiji.
KOMENTARJI (65)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.