Vladimir Vodušek ostaja v priporu, je za 24ur.com potrdil njegov zagovornik Boštjan Penko. Sam sicer sklepa sodišča o tej zadevi še ni prijel, je pa sklep že dobil Vodušek. Ta je poklical svojega odvetnika in mu dejal, da je senat zavrnil pritožbo zoper odločitev preiskovalnega sodnika.
Penko je poudaril, da je v Voduškovem primeru pripor nepotreben in nesorazmeren ukrep. "Ustava je tukaj zelo jasna. Pripor se lahko odredi takrat, kadar je to nujno in neogibno potrebno za varnost ljudi ali pa za potek kazenskega postopka," je povedal Penko.
Penko je sicer poudaril, da je pripor marsikdaj utemeljen. "Ampak v tem konkretnem primeru, da bi Vladimir Vodušek na prostosti ponovil kaznivo dejanje, ki se mu očita, s tem, da še mu ni dokazano, in da tudi zanj velja domneva nedolžnosti ... V tem konkretnem primeru ne," je dejal.
Voduškov zagovornik je glede samega primera izsiljevanja dejal, da se pojavlja kup nelogičnosti, nejasnosti. "Ne vemo, kakšni so bili resnični nameni na drugi strani. Gospod Vodušek zanika, da bi izsiljeval, ni pa povsem jasno, kakšni so bili nameni in kakšno je bilo to delovanje tudi na drugi strani. Na strani tistih, ki se štejejo in imajo za oškodovance," je povedal Penko.
V enomesečnem priporu sicer ostaja tudi Velenjčan Stanislav Gaberc. Vodušek in Gaberc, za katera je preiskovalni sodnik v soboto odredil enomesečni pripor zaradi ponovitvene nevarnosti izsiljevanja, naj bi sicer izsiljevala zreški Unior, ki ga vodi Gorazd Korošec, in podjetje Rhydcon iz Šmarja pri Jelšah, katerega direktor je Vinko Stiplovšek.
KOMENTARJI (56)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.