
Raziskovalci ugotavljajo, da lahko otroci navkljub dobremu zdravju na vlaku smrti umrejo zaradi strahu. Tako se je končal tudi obisk zabaviščnega parka v Berlinu, kjer je 11-letni Roy umrl po vožnji z vlakom 'Divja miš'. Po opravljeni obdukciji so zdravniki ugotovili, da je najverjetneje umrl zaradi strahu.
Pred tremi leti je v Disneylandu v ameriškem mestu Orlando umrl 4-letni deček. Z materjo je deček preizkusil simulacijo letenja v vesolje. Zdravniki niso odkrili organskega vzroka smrti, vodstvo zabaviščnega parka pa je trdilo, da so poskrbeli za ustrezno varnost. Vožnja na vlaku smrti Rock'n'Roller Coaster v pariškem Disneylandu pa se je leta 2007 tragično končala za 14-letno Španko. Natančnega vzroka smrti prav tako niso odkrili, obiskovalka je nenadoma izgubila zavest.
Kdo je odgovoren za smrti?
Starši 4-letnika, ki je umrl v ZDA, so večkrat dejali, da je odgovornost za smrt na strani Disneylanda, zdravniki pa so bili mnenja, da bi starši morali biti bolj previdni pri adrenalinskih zabavah za otroke. Zaenkrat še ni znano, na kakšen način vznemirjenje vpliva na otroke. Kot primer naj navedemo, da lahko vlak smrti doseže hitrost tudi do 160 kilometrov na uro, nekatere druge naprave pa lahko 0 do 100 kilometrov na uro dosežejo v zgolj sedmih sekundah.
Mnogi strokovnjaki otrokom tako ne priporočajo na primer vožnje z vlakom smrti, saj lahko tovrstna aktivnost povzroči nenaden in močan strah oziroma stres. Otrok lahko celo umre, saj močan trenutek strahu paralizira delovanje srca, to pa se lahko zgodi tudi pri popolnoma zdravem otroku. V zabaviščnih parkih je poleg vlaka smrti tudi mnogo drugih načinov zabave, ki pa niso tako nevarni, še poudarjajo.
KOMENTARJI (29)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.