Črna kronika

Osemletnik sošolcu prodal nabito pištolo

New York, 30. 04. 2011 11.37 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Osemletni deček iz Queensa je v šolo pred kratkim prinesel očetovo nabito devetmilimetrsko pištolo. Sošolcu, ki je mislil, da je pištola le igrača, jo je prodal za vsega tri dolarje.


Osemletnik iz Queensa je v očetovi nabiti devetmilimetrski pištoli videl priložnost za zaslužek. Sicer ne pretiran, pa vendar. Odnesel jo je v šolo in jo nič hudega slutečemu sošolcu kot plastično igračo prodal za neverjetne tri dolarje (približno dva evra).

Osemletniku bodo sodili kot mladoletni osebi.
Osemletniku bodo sodili kot mladoletni osebi. FOTO: Reuters

Sodili mu bodo

Ko je novi lastnik pištole “igračo“ prinesel domov in sta starša ugotovila, da gre za pravo orožje, jo je mama takoj odnesla nazaj v šolo, kjer so poklicali številko za nujne primere. Oče malega prodajalca, 54-letni Ignacio Galvan, je policiji povedal, da si je polavtomatsko orožje kupil pred desetimi leti za lastno zaščito.

Očeta so že obtožili nezakonitega posedovanja orožja in ogrožanja otroka, njegovemu sinu pa bodo za nepremišljeno dejanje v kratkem sodili kot mladoletniku.

Podejtni malček pa ni edini otrok, ki je v zadnjem času prišel navzkriž z zakonom. Preberite si še o osemletniku, ki so ga v zadnjih štirih mesecih aretirali že petkrat.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • Powered, bencinska kosilnica
  • Lounge naslanjač Relax
  • Lounge set Maja      
  • Gardena, robotska kosilnica      
  • žar
  •  Vrtna hiška, lesena, mikka
  • Scheppach visokotlačni
  • Lounge set Alex
  • Karcher visokotlačni
  • Villager robotska kosilnica
  • paviljon
  • sedežna fiesta

KOMENTARJI (9)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User717472
02. 05. 2011 18.06
Če bi otrok vedu, da je pištola prava bi jo prodal za več kot le 3 dolarje (2€ ) ne pa mu bodo še sodili ?!?!
kg1
02. 05. 2011 15.33
Mali je naredil edino pravilno, da je prodal pištolo...sicer slabo, da jo je prodal sošolcu. Sploh pa mu bodo sodili...mislim 8 letnik sploh še nima pojma zakaj je na svetu... bogve kakšne travme bo doživljal ob celotnem procesu...to ga bo zaznamovalo za celo življenje... Mogoče postane še zločinec zaradi tega, ali pa bomo brali..."8 letnik pospravil pol razreda in učitelja zaradi maščevanja" Grozno...sploh pa niti tastar neb smel met orožja pr bajti
User445644
02. 05. 2011 04.25
omg no nemorš sodt 8 letnmu otroku pač je mislu da je igračka ne.. sploh pa bohve kje je oče spet meu pištolo ><
povrsniste24kur
01. 05. 2011 18.42
Podejtni malček?
User719718
01. 05. 2011 13.21
Vsak ki ima orožje mora spoštovati določena pravila, če pa je pri hiši otrok ta pravila morajo biti pe strožja. Fotra je vsekakor treba kaznovati, ker je ogrozil življenua.
Jožajoža
01. 05. 2011 12.38
Osemletniku bodo sodili kot mladoletni osebi, v sloveniji pa mačku in njegovemu kolegu iz ptuja, oba sta skupaj umorila 6 mladih ljudi, roka pravice ne bo mogla do živega. nesposobna policija,tožilstvo in podkupljivo politično sodišče so prevelika ovira, da bi prišlo do sodnega epiloga. procesne napake rešijo vse težave, tudi kamenika so.
Ramzess
30. 04. 2011 18.15
"Očeta so že obtožili nezakonitega posedovanja orožja in ogrožanja otroka, njegovemu sinu pa bodo za nepremišljeno dejanje v kratkem sodili kot mladoletniku." Ups, to pa se poznalo, žal na celotnem življenju, to bodo žal nemale posledice. Za kaj mu bodo sodili pa ni navedeno. Jimi1="Soditi otroku pa se mi zdi popolna neumnost in sramota za "sistem" ZDA..." Ja saj veš pred zakonom smo vsi enaki, ... težava je le v tem pri samovoljnih in manupulativnih oblasteh, nikoli ne veš kako se bo končalo, ...žig tako drugače ostane v breme za vse življenje.
Jimi1
30. 04. 2011 16.00
Kdor ima doma orožje mora pač nujno poskrbeti za 2 stvari; 1.Orožje mora imeti pred otroki pod ključem, ločeno od streliva, po možnosti z kakšnim ločenim vitalnim delom... (npr. udarno iglo, zaklepom....) 2. Za preprečitev nesreč, je nujno potrebno, da je otrok-ci seznanjen z dejstvom, da orožja brez prisotnosti lastnika, če tudi naleti nanj ne sme prijeti v roke, ko se zazna radovednost iz strani najmlajšega, pa ga je potrebno poučiti ob vsaki priliki o nevarnosti orožja, varnega rokovanja z njim in če ne gre drugače mu radovednost zadovoljiti z kakšnim vodenim strelom ali streljanjem na strelišču, kjer bo otrok pač spoznal, da orožju še ni fizično dorasel. Pač zavedati se je potrebno, da če je že orožje pri hiši, bo otrok prej ali slej našel način, da bo prišel z njim v stik ne glede na to, kako je varovano, pa je za preprečitev nesreč potrebno preventivno delati na orožni "kulturi" in osveščenosti prisotnih, da pravo orožje pač ni igrača... Iz tega prisotnost kakšne slabe zračne puške pri hiši, ki je npr. ob upoštevanju zahtev varne uporabe že prisotna 8 letniku ne sme biti "bogokletno dejanje" pač pa podobno, kot lok in frača predmet odraščanja marsikaterega nadebudnega posameznika.... Pač Oče je v tem primeru zavozil na tem v osnovi na varovanju orožja, pa kot kaže tudi na vzgojnih metodah, zgolj srečen je lahko, da na omenjenemu primeru ni prišlo do nesreče... Soditi otroku pa se mi zdi popolna neumnost in sramota za "sistem" ZDA....
User719607
30. 04. 2011 14.59
nevem zakaj bodo sodili sinu, mogoče je res mislil, da gre samo za igračo in je prodal, da bi si kupil kakšne slatkarije... Morali bi samo obtožiti očeta, če si je že kupil orožje naj bi jo imel nekje zaklenjeno in pod ključ