Črna kronika

Hilda Tovšak: Bombo bi zagotovo vzela v roke

Velenje/Celje, 01. 09. 2010 08.03 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Avtor
M.R./D.S./N.D./STA
Komentarji
169

Hilda Tovšak je zaradi ročne bombe na vhodnih vratih Vegradovega poslopja pretresena. Zaveda se, da ji je sodelavec rešil življenje, saj sama ne bi prepoznala, da je predmet na vratih bomba.

Šef celjskih kriminalistov Jože Senica
Šef celjskih kriminalistov Jože Senica FOTO: Damjana Seme

Na Policijski upravi Celje so nam potrdili, da so bili danes ob 6.39 zjutraj obveščeni, da je v poslovni stavbi Vegrada v Velenju podstavljena bomba. O bombi jih je obvestil uslužbenec Vegrada. Predstavnica PU Celje Milena Trbulin je povedala, da so bili na kraj poslani policisti, z njimi pa tudi bombni tehniki, hkrati pa so na kraj odšli tudi celjski kriminalisti.

Bombo so po 10. uri odstranili bombni tehniki, policisti pa so pred tem izpraznili objekt in tako poskrbeli za varnost. Kriminalisti s preiskavo in iskanjem storilca nadaljujejo, je povedal vodja sektorja kriminalistične policije Policijske uprave Celje Jože Senica. Dodal je, da je stekla obsežna kriminalistična preiskava glede suma storitve kaznivih dejanj povzročitve splošne nevarnosti in nedovoljene proizvodnje ter prometa z orožjem ali eksplozivi. Ker preiskava še traja, o podrobnostih še ne more govoriti, ker bi to lahko oviralo nadaljnjo preiskavo. Tako tudi ni želel pojasniti, kakšna vrsta eksplozivnega sredstva točno je bila nastavljena in kdaj ter kdo so osumljeni.

Na vprašanje, ali so se policisti že v preteklosti ukvarjali z domnevnim ogrožanjem varnosti zaposlenih v Vegradu, je Senica pojasnil le, da so bili v preteklosti seznanjeni z eno posamično prijavo "s strani občana zoper enega uslužbenca Vegrada" zaradi ogrožanja varnosti.

Območje so zavarovali policisti, prisotni pa so tudi gasilci.
Območje so zavarovali policisti, prisotni pa so tudi gasilci. FOTO: Damjana Seme

"Če bi se eksplozivno sredstvo sprožilo, bi vsekakor prišlo do povzročitve večje škode na objektu, v primeru prisotnosti ljudi pa tudi do poškodovanja teh," je v popoldanski kratki izjavi za medije na PU Celje dejal Senica.

Na kraj so prišli tudi velenjski gasilci, ki so s tehničnim posegom odprli stranska vrata, protipožarno zavarovali stavbo in skupaj s policisti pomagali pri evakuaciji 10 zaposlenih, ki so bili v stavbi, so sporočili z Uprave za zaščito in reševanje.

Policisti in kriminalisti so z ogledom kraja dogodka v Velenju že končali, tako da so lahko uslužbenci Vegrada vstopili v podjetje, je še povedal Senica.

Bombni preplah v Vegradu
Bombni preplah v Vegradu FOTO: Damjana Seme

Hilda Tovšak: Bombe ne bi prepoznala

Vprašanje je seveda, kaj bi se zgodilo, če bi v stavbo najprej vstopila Hilda Tovšak, ki jo je dogodek pretresel, saj se doslej ni počutila ogroženo. "To, kar se je danes zgodilo, je katastrofa, je grozljivo," je dejala za 24UR. "Ne samo zaradi mene, ampak tudi zaradi vseh mojih sodelavcev, ki delajo v tej stavbi in so bila njihova življenja ogrožena," je povedala.

Pravi, da sodeč po fotografiji, ročne bombe ne bi prepoznala in bi jo gotovo vzela v roke in odstranila. Zaveda se, da ji je sodelavec rešil življenje, hkrati pa je žalostna, da je v zadnjem času slišati toliko laži in neresničnih govoric o njej, njenem premoženju in Vegradu. "Tako da se tudi ne čudim, da se bi kdo lahko tako odzval," je sklenila Tovšakova.

Vegrad zadolžen za več kot 240 milijonov evrov

Velenjsko gradbeno podjetje, ki je plačilno nesposobno, je bilo konec junija letos upnikom dolžno 240,7 milijona evrov. Vodstvo družbe je zato predlagalo prisilno poravnavo, o kateri morajo zdaj odločiti sodišče in upniki. Vegrad v načrtu finančnega prestrukturiranja navadnim upnikom, ki imajo do družbe največ terjatev, skoraj 186 milijonov evrov, predlaga, da se odpovejo 80 odstotkom terjatev, preostalo petino pa naj bi dobili poplačano v štirih letih.

Bombni preplah v Vegradu
Bombni preplah v Vegradu FOTO: POP TV
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10