
Nobeno presenečenje ni več, da prevaranti pogosto ukradejo identiteto ali podobo strani na spletu, z namenom, da bi zaslužili denar. Tako je tudi tokratna novica, ki kroži po družbenih omrežjih, spletna prevara. Na prvi pogled je sicer res videti, kot da je članek objavil naš portal, vendar pa podrobnejši pogled na URL hitro pokaže, da temu ni tako.
To ni prvič, da so se spletni prevaranti poskušali okoristiti z našim medijem. Tako kot že velikokrat pred tem se tudi tokrat naslov prispevka začne z besedami: "POSEBNO POROČILO: Najnovejša investicija". V preteklosti so v prevari s krajo podobe našega portala že omenjali Challeta Salleta in premierja Janeza Janšo, tokrat pa naj bi najnovejšo investicijo opravil slovenski kolesarski as Primož Roglič.
Spletna stran je bila sicer na spletu že blokirana.
Če je še leta 2019 bilo te prevare možno opaziti miže, saj je bila slovenščina porazna, to zdaj postaja vse težje. Zato je pomembno, da takšne oglase, ki se širijo prek različnih oglasnih mrež, tudi prijavite.
Vse lahko kadar koli preverite prek našega Facebook profila ali nam pišete na 24ur.com@pop-tv.si, če ste v dvomih, pa tudi z namenom, da opozorimo, da ljudje ne nasedejo lažnim objavam.
Kako prepoznati lažno novico?
Največkrat lahko že na prvi pogled vidite, da gre za nenavadno vizualno podobno, drugačne črke, nenavadne besede, nelogične stavke. Če posumite, da je to "predobro/preslabo", da bi bilo res, je zelo velika možnost, da imate prav. V tem primeru morate narediti drugi korak in preveriti naslov, kje je novica nastala.
Nekateri prevaranti bodo novico, ki ima ukradeno podobo, objavili tudi na začasnem URL-naslovu, ki ni pravi ali pa varen. To zlahka preverite tako, da morate, ko odprete stran 24ur.com, poleg naslova 24ur.com v URL imeti zraven še ikono, da je stran varna (najpogosteje zaklenjena ključavnica). Kakršen koli drugačen naslov bo lažen.

KOMENTARJI (39)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.