Črna kronika

Nekdanji vodilni uslužbenec banko oškodoval za 1,7 milijona evrov

Ljubljana, 12. 08. 2015 11.24 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Nekdanji bančni uslužbenec naj bi namenoma odobril več kreditov trem gospodarskim družbam, kljub temu, da družbe niso bile kreditno sposobne in niso zagotovile primernih kreditnih zavarovanj. Poleg njega so preiskovalci kazensko ovadili tudi direktorje vseh družb kreditojemalk.

Nacionalni preiskovalni urad je na Specializirano državno tožilstvo RS kazensko vložil ovadbo zoper nekdanjega vodilnega uslužbenca ene od poslovnih bank zaradi utemeljenega suma storitve treh kaznivih dejanj zlorabe položaja ali zaupanja pri gospodarski dejavnosti, je sporočila tiskovna predstavnica Vesna Drole.

Ugotovili so namreč, da je 47-letni nekdanji bančnik v obodbju od 2010 do 2012 naklepoma odobril več kreditov trem gospodarskim družbam, kljub temu, da družbe niso bile kreditno sposobne in niso zagotovile primernih kreditnih zavarovanj.

Družbe kreditojemalke kreditov po zapadlosti niso vrnile, niti jih banka ni mogla drugače izterjati, zaradi česar so si pridobile premoženjsko korist v skupnem znesku okoli 1.7 milijona evrov.

Preiskovalci so kazensko ovadili tudi tri direktorje vseh družb kreditojemalk zaradi utemeljenega suma, da so osumljenega napeljali k storitvi kaznivih dejanj zlorabe položaja ali zaupanja pri gospodarski dejavnosti.

Preiskovalci naj bi po neuradnih informacijah ovadili Matjaža Pohlina, ki naj bi bil v domžalski banki NLB zadolžen za kreditiranje podjetij, poročajo Finance. Po njihovem poročanju naj bi ga policistom ovadila NLB.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • Powered, bencinska kosilnica
  • Lounge naslanjač Relax
  • Lounge set Maja      
  • Gardena, robotska kosilnica      
  • žar
  •  Vrtna hiška, lesena, mikka
  • Scheppach visokotlačni
  • Lounge set Alex
  • Karcher visokotlačni
  • Villager robotska kosilnica
  • paviljon
  • sedežna fiesta

KOMENTARJI (206)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Mejduš
14. 08. 2015 07.53
+2
Ko je kral je bil zdrav kot riba odzaj naprej bo pa bolan kot Bavčer,kam je dal denar nebo mogel jim povedati ker preveč bolan,to se bo sedaj zgodilo,v resnici je pa tako da so vsi vpleteni zraven ker en sam skoraj ni mogoče,toliko oškodovati,to se je pokazalo od kakšnih staršu so te berabe.
proletarec1
14. 08. 2015 06.52
+4
GA BO USTAVNO SODIIŠČE OPROSTILO VSAKE KRIVDE,POTEM BO PA ŠE NAGRADO DOBIL.
flojdi
13. 08. 2015 19.24
+2
, zdej mu dejte pa še glih ene tolk otškodnine ; za kazen , ker je bil Najden / en. od mno gih.
razocarani
13. 08. 2015 12.41
+7
a je v tej bogi dezelikak posten bankir ,,zadnje case je beseda bankir med nahujsimi psovkami ,,seveda tudi sodnik, politik ,,gospodarstvenih ,,in se veliko takih ,,zalostno kaj so naredili tile povzpetniki iz dezele in naroda ,a kdaj bomo imeli prave kazni za te zlocince ,bo morala na koncu ulica izrect svojo kazen ,,ve se kaj si taki barabini zasluzijo ,za take je dobra samo ena hitra,ucinkovita ,dokoncna kazen ,,pa se poceni je ,,
vozilo1234
13. 08. 2015 10.52
+8
postal bo srčni bolnik in se mu nebo nič zgodilo. Glej Bavčar sistem
donato
13. 08. 2015 11.40
+7
To je jasno kot beli dan! Slovenija je leglo nikdar kaznovanega kriminala.
razocarani
13. 08. 2015 12.43
+7
saj ,,ko pa so gospodje ugrabili celo drzavo ,upam da se le zbudimo in uzakonimo ulico ,,takrat bo za te zlocince samo ena kazen ,,in ta bo dokoncna ,,
jafalical
13. 08. 2015 10.11
+4
In zdaj,koliko je še teh, ki so to počeli...obogateli, okoristili in ko že vedo za mnogo teh, ki so izkoristili položaje, odobrili kreditie na lepe oči,kje so te, ki so sodelovali "naklepno"saj so vedeli da nimajo kritja in vedeli da ne bodo vrnili kredita? Kdo so te ljudje, ki živijo na tak način?Bo komu kaj zapljenjeno, bo kdo kdaj že vrnil,al bo se eden od tolkih se po sodiščih klatil?
DonDonDan
13. 08. 2015 07.27
+9
Takih Pohlinov je verjetno kar veliko, vendar taki kot je ta niso imeli pristojnosti dajati velikih kreditov. Lahko so dali več "majhnih" kreditov brez garancij. Ampak tistih, ki so dajali več deset milijonske kredite, tistih pa še lep čas ne bodo razkrili, če sploh kdaj. Za vse bojo "kao" krive te male ribe.
User1260754
13. 08. 2015 08.29
+3
dej alan...največji lopov je janez janša...pa še krvave tace ima...
User1262301
13. 08. 2015 01.01
+11
Samo,da bi se nas Titej vrnil za 14 dni.Nihce vec nebi pomislil ,da kaj ukrade.Dozivotna robija Goli otok
kam51
13. 08. 2015 08.06
-7
Vaš Titej je bil največji lopov med njimi, take kredite, ki so opisani zgoraj, pa so delili tovariši komunisti med seboj, kar delajo še danes.
tiffany1
13. 08. 2015 00.14
+15
zakaj pa ne napisete tudi imena in priimke treh ovadenih direktorjev ??????????
Ivan janez
13. 08. 2015 10.41
+2
OD TEH KREDITOV SO TI DIREKTORJI-SIGURNO IMELI VELIKE PROVIZIJE.
Jožajoža
12. 08. 2015 22.36
+13
Bioplinarna Ormož: Za premoženje, vredno 680.000 evrov, NLB pred leti posodila 5,5 milijona evrov Ormož, Podravje, 30.07.2015 | Mojca Zemljarič Vsake toliko časa se iz katere izmed podravskih bioplinarn dvigne smrad: ali zaradi smrdeče odpadne surovine, ki pobegne iz dovoljenih okvirjev, ali pa zaradi finančnih in poslovnih mahinacij, ki so se in se še pletejo v bioplinskih poslih. Lastnik bioplinarne Dr. profes. Šijanec je od začetka leta v osebnem stečaju, bioplinarna pa obratuje naprej. V upravljanju jo ima družba iEnergija, ki je sicer objekt imela v najemu že v času, preden je Šijanec pričel postopek osebnega stečaja. dolg 5,5 milijona bankam, in dolg 9 miljonov dobaviteljem se bo pozabil.
Jožajoža
12. 08. 2015 22.30
+7
20 milijonov dolgov in pičlih šest milijonov evrov premoženja Ptuj, Podravje, 10.08.2015 Tehcenter, eno izmed večjih ptujskih podjetij s 25-letno tradicijo, je junija lani ugasnilo, zaposlitev je izgubilo več kot sto sodelavcev, večinoma iz Ptuja in okolice. Lastnika Tehcentra sta bila oče in sin Jožef in Mitja Bregar. Oba sta bila v podjetju poslovodni osebi – prvi prokurist in drugi direktor. Tehcenter je v letih svojega delovanja veljal za dobro stoječe podjetje. Beležili so rast in razvijali dejavnost. Maja lani, ko so tam zaposleni že javno opozorili na zaskrbljujoče dogajanje – da se iz proizvodne hale odvažajo material in stroji, da so delavci na prisilnem dopustu ter da jim delodajalec dolguje plače in regres –, je bilo podjetje tik pred stečajem. Bilo je nelikvidno, poslovni računi so bili blokirani. Približno mesec dni za tem je bil uveden stečajni postopek. Za stečajnega upravitelja je bil imenovan Dragan Manjulov. Po zadnjem posodobljenem seznamu so upniki prijavili za 20,4 milijona evrov terjatev. Od tega jih stečajni upravitelj za skoraj 20 milijonov evrov priznava, za približno pol milijona evrov jih prereka. Vrednost premoženja, ki je v stečajni masi, je šest milijonov evrov. Od tega je vrednost zemljišč, zgradb in opreme 5,3 milijona evrov, vrednost zalog pa dobrih 320.000 evrov. Nepremičnine, ki so v stečajni masi, so na Ptuju v Puhovi ulici, na Mlinski in Volkmerjevi cesti, v Pernici in Janežovskem Vrhu. Največ je vredna nepremičnina v Puhovi ulici, kjer je bil sedež podjetja s proizvodno halo ter prodajnimi prostori. Poslovni objekt v Puhovi je stečajni upravitelj za obdobje pol leta oddal v najem Pošti Slovenije. Potekali so tudi dogovori o najemu proizvodnih prostorov in tako je 7. septembra lani stečajni upravitelj z najemnikom, podjetjem SVG Anlagebau, sklenil najemno pogodbo. Najemnik je v Tehcentrovi hali nameraval zagnati proizvodnjo in zaposliti 50 delavcev. Kljub sklenjeni najemni pogodbi do realizacije posla ni prišlo. Najemnik se stečajnemu upravitelju namreč sploh več ni oglašal na telefon in ni odgovarjal na elektronsko pošto. Tudi najemnine ni plačal. Glede na navedene okoliščine je upravitelj Dragan Manjulov 1. decembra najemno pogodbo razdrl. V času stečajnega postopka je prišlo še do enega neljubega dogodka: z lokacije na Mlinski ulici sta bila ukradena dva viličarja, ki sta bila del stečajne mase. Do danes ju še niso našli. vit tednik ptuj
Finfer
12. 08. 2015 21.59
+21
Takšnih pohlinov je v ljubljani na stotine in do danes so ulovili samo enega!!
LLLEPI
12. 08. 2015 21.29
+9
Se noben ni nic vrnil pa tudi ta ne bo
emilzapata
12. 08. 2015 21.27
+9
jaz pa pravim takole: narod ima dober spomin, in tudi ti bančni tatovi in njihovi strici pridejo na vrsto pred ljudsko pravico.
LLLEPI
12. 08. 2015 21.36
+7
Narod se spominja ze 25 let od osamosvojitve pa vedno voli iste lopove narodov spomin ni nic vreden vse zastara se 25 let pa ne bo vec noben vedel za kaj se je slo le vecina ljudi bo revezev
jenihvetes
13. 08. 2015 11.35
-2
NAROD IMA DOBER SPOMIN???? KAJ SI REKEL, BEDDAK? LOL
glava2
12. 08. 2015 20.17
+7
naj zdaj ta biser bančništva Matjaž Pohlin vrne pare, pa da vidimo...če na pa no problem , bomo mi---
ssbobo
12. 08. 2015 20.05
+5
No in kako je temu nepridipravu ime pa kako se piše........... jaz pa še kdo bi tudi take kredite naročil pri njemu, za provizijo oz. obdavčitev bi pa prejel kakšno čez hrbet...........................
Important notice
12. 08. 2015 20.06
Important notice
12. 08. 2015 20.03
+10
In MI naj bi pa toisto banko dokapitalizirali????? MI!!!! Ki nismo nikoli in nikdar poslovali s to banko??? Kaj imamo MI, z izgubo banke, da bo šlo iz MOJEGA tošlna??? S tem, da si vodilni v tej banki izplajujejo mastne in debele denarce!!!! Vse iz te banke na minimalca, pa bo! (pa še kakšnega drugega)
Bojan-F
12. 08. 2015 19.21
+4
Kaj bi sele bilo, ce bi vecina bank bila zasebnih kot npr. Hypo ... zaradi podrzavljanja zasebnega dolga samo v eni banki (17.800.000.000 €) je javni dolg narasel za 4% BDP.
Bojan-F
12. 08. 2015 19.17
+7
Sustar Boris ... joj, kaksen amater ... vzel 70.000 DEM in dobil 2+5 let ... edini drzavni usluzbenec, ki so mu do sedaj dokazali zlorabo polozaja.
glava2
12. 08. 2015 20.18
-1
LLLEPI
12. 08. 2015 21.30
-1
korintos23
12. 08. 2015 18.59
+7
A je že zbolel?