Prometni policisti so voznico ustavili pri galeriji Moste in ji ob zagotovljenih pogojih za varnost drugih udeležencev omogočili, da je vozilo obrnila v pravo smer. Zatem so jo pričeli spremljati do bližnjega počivališča Lipce, kjer bi morali nadaljevati s postopkom, vendar se je voznica odpeljala naprej in ni več upoštevala znakov policistov za ustavljanje.
Na Hrušici je voznica med ustavljanjem poškodovala še dve policijski vozili in osebni avtomobil naključnega udeleženca. Nihče ni bil telesno poškodovan, nastala pa je materialna škoda, so sporočili s Policijske uprave (PU) Kranj. Voznica sicer ni bila pod vplivom alkohola ali drog. Zaradi vožnje v napačno smer je bila kaznovana z globo 1200 evrov, dobila je 18 kazenskih točk, zaradi preprečitve uradnega dejanja pa je bila proti njej vložena kazenska ovadba.

Na naspametno vožnjo in ignoranco Italijanke so se odzvali tudi pri Družbi za avtoceste v Republiki Sloveniji (Dars), od koder so nam posredovali posnetke njene vožnje z območja cestninske postaje Hrušica, kjer se plačuje predornina za Karavanke.
Ob tem so znova poudarili, da največ lahko storimo sami kot vozniki, ki moramo biti pri vožnji vseskozi zbrani, pazljivi in dosledno spremljati prometno signalizacijo. Če se ne počutimo fizično in psihično sposobnega za vožnjo, je bolje prestaviti pot z vozilom po (avto)cesti, so zapisali.
"Pri vožnji v napačno smer gre vedno za hude napake voznikov. Če se nam to zgodi in po avtocesti peljemo v napačno smer, pa takoj ustavimo vozilo. Po možnosti to storimo izven vozišča in tako, da ne ogrožamo sebe in drugih udeležencev prometa. Nemudoma obvestimo Policijo ali pokličemo na Prometnoinformacijski center (PIC)na telefonsko števlko 1970, od koder bodo poskrbeli za ustrezno zavarovanje kraja," opisujejo ustrezno postopanje v tovrstnem primeru.
Vozniki, ki izvedo, da se jim po avtocesti iz nasprotne smeri približuje vozilo, pa naj po priporočilih Darsa zmanjšajo hitrost, ne prehitevajo (največkrat je namreč vozilo v napačni smeri na prehitevalnem pasu), po potrebi vključijo vse varnostne utripalke in vozijo še posebej previdno. O vozniku, ki vozi v napačni smeri, naj obvestijo Policijo ali PIC.
"Uporabnikom avtocest svetujemo previdno, zbrano in strpno vožnjo," so še dodali.
KOMENTARJI (106)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.