
V Južni Koreji se je na podzemni železnici v Seulu zgodila nesreča. Dva vlaka sta trčila, nato pa je eden od vlakov zapeljal s tirov. Lokalni mediji poročajo, da je eden od vlakov stal na postaji, ko je pripeljal drugi vlak in trčil v njegov zadnji del.
Prve ugotovitve kažejo, da naj bi nesrečo zakrivil nedelujoč sistem avtomatičnega zaviranja, ki bi moral preprečiti, da bi se vlaka preveč približala.
Kot je pojasnil predstavnik seulske podzemne železnice Chung Soo-Young, proga pred postajo zavije, zaradi česar strojevodja ni pravočasno videl, da je postaja že zasedena. Da bi se izognil trčenju, je zategnil ročno zavoro, a je bila razdalja med vlakoma premajhna, je dejal Chung.
Po nesreči so z obeh vlakov evakuirali okoli 1000 ljudi. Po navedbah tamkajšnjih gasilcev je bilo ranjenih 200 ljudi, od tega ena ženska huje. Številni potniki so se poškodovali, ker so po nesreči skočili iz vagonov na tračnice. Več kot 150 ljudi je oskrbela zdravniška služba, večinoma zaradi lažjih izvinov in ureznin.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.