Murskosoboški policisti so imeli včeraj opraviti z voznikom, ki je najprej povzročil prometno nesrečo zunaj naselja Markišavci, nato pa je s kraja nesreče pobegnil.
Policisti so ga iskali in na koncu njegovo vozilo izsledili v Černelavcih. Moški je seveda sedel za volanom in vozil. Možje v modrem so ga želeli ustaviti, a voznik ni upošteval njihovih svetlobnih in zvočnih signalov.
Zato so se policisti odločili, da bodo ubrali drugačno taktiko: "stinger". Izkazalo se je, da je bila njihova odločitev prava.
Moški je vozil osebni avtomobil pod močnim vplivom alkohola, so poudarili policisti in dodali, da so ga zato pridržali.
Naj opozorimo, da še vedno poteka akcija policistov 0,0 šofer – trezna odločitev. Pri tem so skrb vzbujajoči podatki, ki so jih poslali gorenjski policisti. Tako na primer poročajo, da so v petek obravnavali kar tri prometne nesreče, ki so jih povzročili trije vozniki pod vplivom alkohola.
Prvo prometno nesrečo je okoli 23.30 v Naklem pri Kranju zaradi neprilagojene hitrosti vožnje in vpliva alkohola (0,73 mg/l) povzročil 43-letni voznik osebnega avtomobila iz Radovljice. Drugo prometno nesrečo je okoli 14. ure v Kranju zaradi nepravilne strani vožnje in vpliva alkohola (0,55 mg/l) povzročil 33-letni voznik iz Kranja, tretjo nesrečo pa je povzročila 46-letna voznica, prav tako iz Kranja, ki vozila ni vozila na zadostni varnostni razdalji, saj je med vožnjo trčila v vozilo drugega udeleženca, ki je pravilno peljal pred njo. Voznica je imela v izdihanem zraku 0,62 mg/l alkohola.
"Policisti so povzročiteljem odvzeli vozniška dovoljenja in jim prepovedali nadaljnjo vožnjo. 33-letniku so izdali še plačilni nalog, zoper 46-letno voznico in 43-letnega voznika pa bodo podali nujni obdolžilni predlog na pristojno okrajno sodišče in v njem predlagali, da se jima odvzame vozniško dovoljenje," je sporočil predstavnik gorenjskih policistov Bojan Kos.
Nato so škofjeloški policisti včeraj okoli 20. ure v Bukovici imeli opravka s 26-letnikom iz okolice Škofje Loke, ki med vožnjo ni upošteval prometnih pravil in je prav tako vozil pod vplivom alkohola (1,09 mg/l). Policisti so mu zato prepovedali nadaljnjo vožnjo in mu začasno odvzeli vozniško dovoljenje. Zoper njega bodo podali še nujni obdolžilni predlog na pristojno okrajno sodišče in predlagali, da se mu odvzame vozniško dovoljenje. Voznik se za prekršek kaznuje z globo najmanj 1.200 evrov in z osemnajstimi kazenskimi točkami.
Pri tem je Kos zgrožen, da je kljub vsem preventivnim akcijam in poostrenim nadzorom v prometu na naših cestah še vedno toliko število alkoholiziranih voznikov. "Ob taki statistiki se zato lahko upravičeno sprašujemo, ali je posameznikom, ki so sicer redki, a so vseeno dnevno prisotni v prometu, sploh mar za prometno varnost, ko si s tako hudimi nezakonitimi ravnanji, kot je vožnja pod vplivom alkohola ali vožnja z neprilagojeno hitrostjo, jemljejo pravico, da ogrožajo ostale udeležence v prometu in posledično tudi njihove družine, otroke, starejše. Vsak udeleženec v prometu bi se moral zavedati, da so posledice nespametnega ravnanja v prometu lahko zelo hude, včasih celo nepopravljive. Zato ne dopustimo, da se tak trend, kot je, nadaljuje in s pozitivnim razmišljanjem tistim, ki sami tega ne zmorejo, sporočimo, naj v prometu ravnajo premišljeno in odgovorno. Kako uspešni bomo pri tem, bomo videli v prihodnosti," je pozval Kos.
Če se vas besede in pozivi policistov ne dotaknejo, si poglejte videa. Morda vas bosta prepričala, da se ne boste nikoli več za volan usedli pod vplivom prepovedanih substanc in alkohola:
KOMENTARJI (286)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.