Na Jesenicah so kriminalisti danes obravnavali dva požara v stanovanjskih objektih na dveh lokacijah, so sporočili kranjski policisti in dodali, da dogodka nista povezana.

Ob 8. uri je na Delavski cesti zagorelo v stanovanjski hiši, gasilci pa so v njej našli osebo, ki ni kazala znakov življenja, so zapisali na strani Uprave za zaščito in reševanje.
Osebo so jeseniški gasilci takoj odnesli iz prostora ter pričeli z oživljanjem, ki so ga nadaljevali reševalci, a je bilo žal že prepozno.
Na PU Kranj so naknadno pojasnili, da je v stanovanju pogorela kuhinja z jedilnico, mrtvo osebo pa so našli v drugem prostoru tega stanovanja. Okoliščine ne kažejo na sumljivo smrt.
V drugem požaru nekaj minut čez 6. uro v dvostanovanjski hiši v Dobravski ulici pa je k sreči nastala le materialna škoda. Požar naj bi uničil en prostor, še poroča Uprava za zaščito in reševanje. Policisti so ugotovili, da je zagorelo zaradi preobremenjenosti električnega priključka v stanovanju.
Gorelo tudi v Ribnici
V soboto zgodaj zjutraj pa je v stanovanjski hiši zagorelo na Gorenjski cesti v Ribnici. Gasilci PGD Ribnica, Sodražica, Sveti Gregor, Goriča vas, Jurjevica in Dolenji Lazi so požar, ki je objekt uničil, omejili in pogasili. O požaru, v katerem je ena oseba izgubila življenje, so bile obveščene pristojne službe, so zapisali na Upravi za zaščito in reševanje.