Kot so potrdili v skupini Arriva Slovenija, sta njihova "voznika prejšnjo nedeljo, 19. 5., zvečer, ko sta se z avtobusom vrnila v garažo iz potovanja po Bosni in Hercegovini, opazila moškega, ki je lezel izpod avtobusa." Kot so dodali, sta poklicala policijo, ki je prišla in prevzela moškega.

Še isti dan predan v nadaljnji postopek
Kot so sporočili iz PU Kranj, je bil v postopku podaje prošnje za priznanje mednarodne zaščite v Republiki Sloveniji v ponedeljek ponoči na območju Jesenic obravnavan državljan Maroka, ki je v Slovenijo vstopil nezakonito.
Obravnavan je bil po Zakonu o mednarodni zaščiti. Še isti dan je bil predan uslužbencem azilnega doma v nadaljnji postopek.

Po naših neuradnih informacijah je imel avtobus, preden je odložil potnike, zadnji postanek pred približno 200 prevoženimi kilometri.
Nevarni načini prebežnikov za vstop v državo
To sicer ni osamljen primer, prebežniki namreč večkrat uporabijo nevarne in 'inovativne' načine, da pridejo do želene države in se tako izognejo nadzoru na meji. Po podatkih policije se poskušajo prebežniki na mejnih prehodih denimo izmakniti nadzoru tako, da se skrijejo v tovorne dele tovornih vozil ali pa skušajo mejo prečkati na vlakih. Pri teh se največkrat skrijejo med tovor ali celo v podvozja vlakov.
Aprila so na Obrežju policisti med kontrolo tovornega vozila bolgarskih registrskih oznak na podvozju našli državljana Afganistana, ki se je skušal izogniti mejni kontroli. Policisti so pred leti na vagonu s hlodovino na ranžirni postaji Polje odkrili sedem oseb, ki so na nedovoljen način vstopile v Slovenijo.
KOMENTARJI (86)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.