
Mladeniča iz Rima so zmerjali sošolci. Namesto da bi ga klicali po imenu, so ga imenovali "fant v rožnatih oblačilih". Ustvarili so celo stran na Facebooku, na kateri so se norčevali iz 15-letnika. Na strani so ga imenovali "fant v rožnatih hlačah" in leto dni objavljali njegove fotografije ter zlonamerne komentarje. Objavili so celo njegove osebne podatke, kot so kraj bivanja, ime, priimek. Pika na i pa je bila pripomba učiteljice na račun lakiranih nohtov petnajstletnika. Pritisk homofobnega okolja je bil na koncu preveliki, pomoči pa nikjer.
Grozljiv primer netolerantnosti zaradi spolne usmeritve se je končal tako, da si je mladenič vzel življenje, doma, pred mlajšim bratom. Oblasti pa so se odločile, da to ne bo konec, temveč začetek preiskave, v središču katere bodo predvsem tisti, ki so oblikovali in sodelovali na Facebookovi sporni strani. Če bo dokazov dovolj, jim grozi tožba zaradi napeljevanja k samomoru in zalezovanja.
112 – Reševalna služba
01 520 99 00 – Klic v duševni stiski (med 19. in 7. uro zjutraj)
116 123 – Zaupna telefona Samarijan in Sopotnik (skupna številka; 24h na dan)
080 12 34 – TOM, telefon otrok in mladostnikov (med 12. in 22. uro)
Zgodba je sprožila buren odziv italijanske javnosti. Na Facebooku so se pojavili zapisi proti tistim, ki so se norčevali iz 15-letnika. "Morilci ste", "sram naj vas bo", "morali bi gniti v zaporu", so le nekateri od zapisov.
Predstavnik Gej Centra Fabrizio Marrazzo, ki je obiskal šolo, kjer je bil 15-letnik učenec, je oblasti pozval, naj oblikujejo program, s pomočjo katerega bodo lahko ozaveščali dijake, študente in profesorje o problematiki homofobije. "Izobraževanje mladih in učiteljev je vse. Večina ne ve, kaj pomeni, če te ima nekdo za norca zaradi spolne usmerjenosti. Potrebujemo nove skrbno usmerjene strategije. Škoda je le, da niso vsi odgovorni pripravljeni, da bi sodelovali z nami," je dejal Marrazzo in opozoril, "da je bil mladenič gej in da je bil morda žrtev diskriminacijskih in homofobnih dejanj".
V organizacijah, kjer se zavzemajo za pravice homoseksualcev, ob tem opozarjajo, da morajo državne ustanove vzeti resno tovrstna ustrahovanja in sodelovati z nevladnimi organizacijami, ki se proti temu borijo, zato da pridejo problemu, ki izvira iz same kulture, do dna. Mnenja so tudi, da bi morala demokratična država imeti ukrepe, s katerimi bi se lahko odzvala na ustrahovanje ljudi zaradi spolne usmerjenosti.

Predsednica pokrajine Roma Nicola Zingaretti je opozorila, da gre sicer za zelo tragičen dogodek, a da morajo o tem govoriti, saj se mora družba zavedati, kakšno škodo lahko naredi homofobija. "Obstajajo ljudje, ki hočejo drugim vsiliti svoje strahove in obsedenosti. Mi pa se moramo še naprej boriti proti nevednosti in predsodkom, da bodo lahko vsi svobodni in srečni, da so to, kar so," je dejala.