Po včerajšnji končani smuki, potem, ko so proge že bile poteptane in pripravljene za današnji dan, so se gostje iz apartmajev ob smučišču na Rogli odločili za sankanje. Okoli sedmih zvečer, ko je bila zunaj že tema, pa se je zgodila nesreča.
Iz sledi policijskega ogleda je razvidno, kam je 12-letnico, ki se je spustila s sanmi, odneslo. Najprej v zaščitno blazino, nato pa pod njo skozi približno 30-centimetrsko luknjo. Deklica je pri trku v zaščitno ograjo utrpela hude telesne poškodbe. Reševalci, ki so se do nje prebijali po težkem gozdnem terenu, so jo odpeljali v mariborski klinični center. "Njeno stanje ostaja resno, oziroma je njeno življenje še ogroženo," je za oddajo 24UR potrdila Anita Kovačič Celofiga s Policijske uprave (PU) Maribor.

Kot pojasnjujejo upravljalci smučuišča, gre za progo, na kateri nikoli ni nočne smuke, zato ni osvetljena. Proga se zapre ob štirih popoldne, še približno do pol petih so tam reševalci na smuščišču in nadzorniki, včeraj, ko se je zgodila nesreča, je bil v času smuke zaradi šolskih počitnic na Rogli tudi dežurni zdravnik. Nato progo s teptalnimi stroji uredijo za naslednji dan, pozneje ni tam nikogar več. Direktor Uniturja Aleš Slapar je za nesrečo izvedel šele danes zjutraj, kot pravi, klica ni dobil niti nihče od njihovih zaposlenih. Policija je bila o nesreči obveščena v ponedeljek okoli 20.40.
"Gre sicer za iztek proge Jurgovo, črne proge Jurgovo, ki je precej zahteven. Že samo smučanje je tukaj zelo previdno, predvsem je to proga za smučarje, ki so dobro pripravljeni, ki znajo oceniti svoje sposodbnosti," je za Svet na Kanalu A pojasnil Slapar, ki ob tem opozarja, da so sankanje in druge dejavnosti, ki niso smučanje, na smučarskih progah prepovedane. Prav tako je prepovedana uporaba prog zunaj obratovalnega časa.
Policisti so opravili ogled kraja nesreče in nadaljujejo z zbiranjem obvestil, več podrobnosti o nesreči bo znanih po končani preiskavi.