Iskanje Antonie Bilić, ki naj bi jo ubil Dragan Paravinja, se nadaljuje, pri čemer sodeluje tudi osem potapljačev 430. mornariškega diviziona Slovenske vojske in pripadnik specialne enote policije.
Včeraj so iskali na območju, kjer naj bi Paravinja odvrgel truplo. Vodja potapljačev Slovenske vojske Miran Balažic je za 24ur.com povedal, da danes z vlečnim sonarjem preiskujejo Visovačko jezero v akvatoriju reke Krke.
Približno meter in pol dolg sonar s premerom 20 centimetrov vlečejo s čolnom. Na plovilu so operaterji, ki na računalniku berejo podatke, pridobljene s sonarja. Če bi na dnu kar koli zaznali, bi v jezero poslali potapljače.
Na vprašanje, koliko časa bodo na Hrvaškem, ni znal odgovoriti. Ker Antonie Bilić niso našli na območju, kjer naj bi Paravinja odvrgel truplo, so razširili iskalno območje. Krški akvatorij je zelo razvejan, reka ni cela plovna, veliko je brzic, rečnih rokavov, zalivov in jezerc. Teren je ponekod težko dostopen, na nekaterih območjih ni mogoče pluti. Zato so šli ponekod njihovi hrvaški kolegi iskat s kajaki, z letali in helikopterjem.
Vidljivost pod vodo je dobra, potapljače ovirajo brzice, močan tok in ovire, kot so veje, rastline. Slovenski potapljači so dobro usposobljeni. Za njihovo varnost skrbijo s čolna, na katerega niso privezani. Na plovilu je vedno rezervni potapljač, za nujne primere, če bi bilo treba potapljača v vodi oskrbovati s kisikom. Če bi našli truplo, bi s sonarjem dobili koordinate. Zatem bi se potapljači potopili, truplo izvlekli na površino in posmrtne ostanke predali policistom.
Na vprašanje, zakaj se iskalne akcije končujejo že podnevi in ne šele ob mraku, je Balažic odgovoril, da se sonar in druga tovrstna oprema napajajo z akumulatorji, tako da naprave zdržijo do šest ur in pol, zatem jih je treba znova napolniti. Zvečer bi bili ob slabi vidljivosti zelo slabi pogoji iskanja, ki so že zdaj nezavidljivi.
Po njegovih besedah se sicer dobro počutijo, s hrvaškimi kolegi odlično sodelujejo, nudijo jim vso ustrezno podporo. Na Hrvaško so odšli na prošnjo hrvaške policije, s katero Slovenska vojska prvič sodeluje, medtem ko so se s hrvaškimi vojaki že večkrat udeležili skupnih akcij.
Bodo našli truplo?
Iskalna akcija v reki Krki traja tri dni. Po ocenah stroke je Paravinja psihopat, ki bi se lahko tudi zlagal, kam je odvrgel truplo. Zdaj naj bi se hrvaški policisti že spraševali, ali je govoril resnico, da Antonijinega trupla mogoče sploh ni odvrgel v Krko. Zato ni izključeno, da trupla ne bodo nikoli našli. Tako bi Paravinja ostal nekaznovan za domnevni umor hrvaške najstnice.
KOMENTARJI (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.