Izvenobravnavni senat okrožnega sodišča v Ljubljani je po informacijah kolegov iz oddaje 24UR danes odločal o tem, ali bodo Igorju Bavčarju po treh mesecih dovolili razpolagati z njegovim 25-milijonskim premoženjem. Kako so odločili, bo znano v prihodnjih dneh.
Tožilci skupine za organizirani kriminal pa še vedno niso zahtevali prepovedi upravljanja s premoženjem Boška Šrota, za 60 milijonov evrov, čeprav so policisti to predlagali že aprila.
Čeprav je celjsko sodiše prvič zavrnilo zahtevo, da začasno zavarujejo 26 milijonov evrov Šrotovega premoženja, ki domnevno izvira iz kaznivih dejanj, so v skupini tožilcev za pregon kaznivega kriminala že maja napovedali, da bodo spet zahtevali, da sodišče zavaruje njegovo premoženje, in to celo za kar 60 milijonov evrov. Po neuradnih podatkih naj bi šlo za premoženje, ki ga je imel v podjetjih Infond Holding, Kolonel in Center Naložbe. A se do danes to še ni zgodilo, premoženja v teh podjetjih pa tudi ni več veliko.
Zakaj torej premoženja Boška Šrota ni doletela enaka usoda kot Bavčarjevo, ni znano, saj v posebni skupini na vprašanja ne odgovarjajo. Je pa zagotovo neobičajno, da je že vložena obtožnica, medtem ko za zavarovanje premoženja ni poskrbljeno, čeprav naj bi bila to prioriteta. Vsaj tako že nekaj časa poudarjajo v vodstvu policije.
"Se mi zdi popolnoma pravilno in smotrno, da se tisto premoženje, ki je bilo protipravno pridobljeno, vrne. Mi bomo vztrajali, ne vem, kakšen smisel bi imelo, da bi samo pisali ovadbe,“ je sredi maja poudaril generalni direktor policije Janko Goršek. Njegova šefica, notranja ministrica Katarina Kresal, ga je podprla. "Bistvo je, da se ta protipravno pridobljena premoženjska korist vrne nazaj tistemu, ki mu je bila vzeta. To je prioriteta na splošno zdaj dela policije, predvsem pa Nacionalnega preiskovalnega urada, da se osredotoča tudi na to, da denar pride nazaj,“ je dejala.
KOMENTARJI (33)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.