V 27. ekološko-čistilni akciji, ki jo v sodelovanju z Mestno občino Ljubljana organizira Društvo za podvodne aktivnosti Vivera, so sodelovali člani potapljaških društev Slovenske potapljaške zveze, okoljevarstveniki, ribiči, gasilci, čolnarji in reševalci, pa tudi prebivalci občine Ljubljana z okolico. Akcija je bila uspešna, saj so potapljači ob pomoči številnih prostovoljcev pri Čevljarskem mostu na kopno potegnili približno tono in pol odpadkov, med njimi tudi nakupovalne vozičke in veliko železa.
Kljub temu da akcija teče že 27. leto zapored, pa se v Ljubljanici množijo kolesa, saj jih v večjem številu najdejo v vsaki čistilni akciji.
Na bregovih Ljubljanice je od Čevljarskega mostu do Tromostovja ob čistilni akciji potekal tudi kulturni program s predstavitvijo članov potapljaških in drugih društev, ki sta se jim pridružila Urška in Povodni mož. Slednji je Urško popeljal v Ljubljanico za simbolni prikaz in opozorilo, da je naše ravnanje z naravo in odnos do okolja prestopil kritično mejo.
Predsednik potapljaškega društva Vivera Miro Potočnik, ki je bil pred 27 leti pobudnik prve čistilne akcije Ljubljanice, je ob letošnjem zaključku dejal: ''Kot ljubitelj arheologije in potapljač sem že od nekdaj močno povezan z naravo. S čistilno akcijo se želimo zahvaliti reki, ki je že vrsto let naš potapljaški teren. Upam, da bomo še naprej nadaljevali v tako zagnanem duhu.''
Vsakoletna spomladanska akcija, ki spodbuja k čiščenju javnih in drugih površin na območju ljubljanske občine, se je pričela 22. marca s svetovnim dnevom voda, zaključila pa 21. aprila, dan pred svetovnim dnevom zemlje. Letos bo potekal pod geslom Prenehajmo si onesnaževati okolje s plastiko. Kljub vse večji ekološki ozaveščenosti namreč še vedno proizvedemo in v okolje odvržemo preveč plastike.
KOMENTARJI (14)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.