Eva Braun se je noro zaljubila v Adolfa Hitlerja, ko ji je bilo samo 17 let, on pa je bil od nje kar 23 let starejši. Ker je vedel, da gre v javnih očeh za sporno zvezo in da bi vplivala na njegovo podobo v očeh ljudstva, je ni nikoli poročil, večino časa, ko sta bila skupaj, pa je preživela v njegovem gorskem skrivališču Berghof v Bavarskih Alpah.
Glavnik, na katerem naj bi bil vzorec Evinih las, je bil v lasti ameriškega vojnega obveščevalca Paula Beara, ki naj bi ga našel prav v Berghofu. Menda se je že Hitler pozanimal o izvoru svoje ljubice, saj je svojemu osebnemu tajniku Martinu Bormannu ukazal, naj razišče njeno družinsko poreklo in menda pri njej ni našel judovskih korenin.
Aškenazi (v dobesednem prevodu iz hebrejščine pomeni "nemški Judje") so judovska etnična skupina, katere predniki izvirajo z območja severne, zahodne in vzhodne Evrope. Drži pa, da so se številni Aškenazi tekom 19. stoletja spreobrnili v katolike, zato obstaja verjetnost, da se niti Braunova ni točno zavedala svojih korenin.
Avtor dokumentarca Mark Evans je osem (domnevnih) las Braunove kupil od Johna Reznikoffa, ki jih je kupil od Bearovega sina. Evans jih je dobil za slabih 1500 evrov, testiranje pa je izvedla mednarodna skupina forenzikov.
Seveda je nemogoče dokazati, da so vzorci las dejansko lasje Eve Braun, Evans je skušal dobiti tudi vzorce DNK dveh njenih preživelih ženskih potomk, a sta sodelovanje zavrnili. Teorija je sicer mogoča, vseeno pa ostaja pri vsem skupaj trohica skrivnostnosti.
Teorijo o domnevno judovskem poreklu Eve Braun bodo predstavili v novem dokumentarcu v sklopu serije Dead Famous DNA, ki ga bodo 9. aprila predvajali na britanskem kanalu Channel 4.
KOMENTARJI (43)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.