Potem ko Noraca, ki je prvi hrvaški general, ki ga hrvaške oblasti sumijo vojnih zločinov, niso aretirali, ker ga policija ni našla na njegovem zagrebškem naslovu, so za njim razpisali tiralico. Še vedno ni znano, kje se skriva upokojeni general. Hrvaški pravosodni minister Stjepan Ivanišević je za hrvaške medije potrdil, da je reško sodišče pričakovalo, da se bo Norac v sredo zvečer sam predal.
Preiskava o vojnih zločinih v Gospiću poteka od lanske jeseni, ko so aretirali Tihomirja Oreškovića, Ivico Rožića, Martina Markovića, Joso Miletića in Ivana Jovanovića. Orešković naj bi ukazal likvidacije 40 Srbov oktobra leta 1991, ostali pa naj bi v njih sodelovali. Doslej je sodišče zaslišalo že okoli sto prič, in potem ko so nekatere izjavile, da je v pokolih sodeloval tudi Norac, je državni tožilec Doris Hrast preiskavo razširil tudi nanj in na njegovega namestnika Milana Čanića, ki so ga aretirali v sredo.
Hrvaški mediji so že pred časom pisali, da je Norac morda tudi na seznamu haaškega sodišča za zločine storjene leta 1995 v akcijah Nevihta in Blisk.
Zaradi poskusa aretacije generala Noraca so predstavniki opozicijske HDZ zapustili sejo hrvaškega sabora in od premiera Ivice Račana zahtevali, naj pojasni položaj. Premier Račan sinoči ni želel komentirati zadeve, priznal pa je, da hrvaška vlada ne ve, kjer je Norac. Račan je tudi zanikal govorice, da je hrvaška vlada upokojenega generala na skrivaj izročila haaškemu sodišču.
Več združenj hrvaških veteranov in vojnih invalidov je za danes in za konec tedna zaradi poskusa aretacije generala Noraca napovedalo demonstracije v večjih hrvaških mestih. Največje zborovanje pa naj bi bilo v nedeljo v Splitu. Vojni veterani iz Sinja, rojstnega kraja Mirka Norca, so že sinoči zaprli cesto Zagreb-Split. Cesta je še vedno zaprta.