Nagrajenec cannskega festivala za najboljši scenarij je bil odlikovan tudi z nagrado mednarodnih kritikov FIPRESCI v istrskem Motovunu, drugo nagrado žirije na festivalu v Paliču in prvo nagrado na festivalu v Sarajevu.
Glavni producent filma je francoska produkcijska hiša Noe Productions, koproducenta in izvršna producenta sta Dunja Klemenc (Studio Maj) in Igor Pediček (Casablanca), slovenski filmski sklad pa je prispeval 10-odstotni delež. Nikogaršnja zemlja, ki govori o absurdnosti vojne, je bil lansko poletje skoraj v celoti v celoti posnet v vasi Bač blizu Pivke. Film si bo moč premierno ogledati 6. novembra ob odprtju 12. filmskega festivala Liff-e v Ljubljani, od 8. novembra dalje pa ga bodo predvajali tudi v slovenskih kinodvoranah.
Glavno nagrado žirije, zlato školjko, je v San Sebastianu prejel čilski film Taksi za tri režiserja Orlanda Lubberta, posebno nagrado žirije pa film En Construccion Španca Joseja Luisa Guerina.
Direktor fotografije Walther Van den Ende pa je za isti film na 22. mednarodnem festivalu filmske kamere "Bratje Manaki" v Bitoli v Makedoniji sinoči prejel tretjo nagrado – bronasto kamero 300. Tanovićev celovečerni prvenec se je za nagrado potegoval v uradni in obenem edini selekciji petnajstih filmov iz 14 držav. To je za Nikogaršnjo zemljo v dveh dneh druga nagrada, saj je na pravkar končanem 49. mednarodnem filmskem festivalu v španskem San Sebastianu prejel nagrado občinstva, imenovano biser občinstva.
Walther Vanden Ende je zelo znan belgijski direktor fotografije z bogato filmografijo. Gre za izjemnega evropskega filmskega ustvarjalca, ki je v svoji karieri že prejel nekaj prestižnih nagrad. Od bolj znanih naslovov lahko izpostavimo nekaj filmov: "Dust" Marion Hansel (Srebrni lev v Benetkah), "Noces en Gallilee" M. Khleifija (nagrada novinarjev v Cannesu, zlata školjka v San Sebastianu, prva nagrada na Carthago Festivalu), film Gerarda Corbiaua "The Music Teacher" (nominacija za Oskarja), "Toto le heros" (nagrada za kamero v Cannesu, Felix in Cesar) ter predvsem film "Farinelli" režiserja Gerarda Corbiaua (nominacija za Oskarja in Zlati globus).
Na festivalu so nagrado za življenjsko delo, poimenovano zlata kamera 300, podelili češkemu snemalcu Miroslavu Ondričku, sodelavcu Miloša Formana. Festivalski žiriji je predsedoval nemški snemalec Andreas Hefer, lanski dobitnik nagrade zlata kamera 300. V Bitoli je bila ob festivalu nekaj spremljevalnih dogodkov, med njimi razstava neobjavljenih negativov, ki jih je posnel Milton Manaki (1882-1964), "prvi snemalec na Balkanu". Milton skupaj z bratom Janakijem (1878-1960) velja za pionirja makedonske kinematografije, saj je svoje prve filmske posnetke naredil že leta 1905, pozneje pa je snemal reportaže in dokumentarce. Po bratih nosi ime tudi bitolski festival, na katerem se zbirajo predvsem filmski snemalci.
Nikogaršnja zemlja je bila posneta v evropski koprodukciji, v kateri je sodelovala tudi Slovenija. V Ljubljani bo premiera filma 6. novembra ob odprtju 12. ljubljanskega filmskega festivala (LIFFe), od 8. novembra pa bo na rednem sporedu slovenskih kinodvoran. Koproducenta in izvršna producenta filma sta Dunja Klemenc (Studio Maj) in Igor Pediček (Casablanca), glavni producent pa francoska produkcijska hiša Noe Productions.