To so staršem uradno potrdili tudi na uradu za zdravila. Med drugim že pogled v cepilne knjižice otrok iz vse Slovenije, ki so jih cepili proti otroški paralizi v zadnjih dveh letih pokaže, da podatki o proizvajalcih manjkajo ali pa so navedena povsem druga, v Sloveniji neregistrirana cepiva.
Na uradu za zdravila so pojasnili, da je Inštitut za varovanje zdravja za neregistrirana cepiva proti otroški paralizi dobil posebno dovoljenje za uvoz. S tem se je uvoznik cepiva izognil dolgotrajnemu in dragemu postopku registracije, ki je sicer po zakonu o zdravilih za vsako cepivo obvezno. Zaradi tega varnost teh cepiv naj ne bi bila nič manjša:
Lansko jesen so v Veliki Britaniji iz uporabe umaknili cepivo, s katerim so množično cepili otroke proti otroški paralizi. Ugotovili so, da je proizvajalec ob registraciji cepiva podal lažno izjavo, da za pripravo cepiva ne uporablja tkiva iz govedine, zato je obstajala nevarnost, da otroke s cepljenjem okužijo z virusom bolezni norih krav. Tveganje torej, kljub varnostnim ukrepom, obstaja.